Wysypka ?

Obserwuj wątek

Odp: Wysypka ?

Fetka
  • Fetka

  • Posty: 10
  • Przepisy: 5
  • Artykuły: 0
Kawy nie piję, bazylia też rzadko Kosmetyki zawsze te same od lat..
Skorzystam z waszych rad aby iść do alergologa - dziwne że byłam u dwóch dermatologów i żaden z nich mnie do niego nie wysłał.. no i sama na to też nie wpadłam.. Wiem że jestem uczulona na nikiel i kobalt ale nie nosze biżuterii i alergia wyszła zupełnie w innych miejscach i z innymi oznakami..
Jak tylko wrócę z odpowiedzią, dam wam znać co to
Dziękuję

Odp: Wysypka ?

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Ja na Twoim miejscu skierowałabym sie do alergologa skoro dermatolog nie radzi. bo naprawdę przyczyn może być bardzo , bardzo wiele.

Odp: Wysypka ?

caroline1983
To moze tez byc od jakiegos kosmetyku nakładanego na twarz i szyję np. podkład, krem, maseczka, żel/mleczko do mycia twarzy.

Odp: Wysypka ?

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Ja mialam podobny problem,droga dedukcji okazalo sie ze jestem uczulona na bazylie tz nie w malych ilosciach,ale np.do spagetti sypalam bardzo duzo i zawsze konczylo sie to wysypka,kiedy przy nastepnym gotowaniu zredukowalam jej ilosc wszystko bylo ok,wiec moze byc tak ze nie jestes konkretnie uczulona na jakis produkt,ale kiedy zjesz go zbyt duzo,moze wystapic taka reakcja.

Odp: Wysypka ?

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
jeśli jest nawracająca to prawdopodobnie rzeczywiście jest spowodowana alergią na coś, ale tu się zaczynają schody bo, domowym sposobem, to właściwie musiałabyś odstawić wszystko i dopiero testować pojedyncze produkty po kolei...nie lepiej przejść się do alergologa i może jakiś testy?
Ja ostatnio miałam problem jak przesadziłam z kawą, też pojawiła się wysypka...odstawiłam, od kilku dni ani łyczka i jest już poprawa...

Wysypka ?

Fetka
  • Fetka

  • Posty: 10
  • Przepisy: 5
  • Artykuły: 0
Witam, mam pytanie. Regularnie co jakis czas wyskakuje mi na twarzy wysypka, male krostki z minimalna iloscia ropy, jest ich pelno na twarzy i szyi - dermatolodzy nie wiedza od czego to jest, pomyslalam wiec ze moze od jakiegos produktu.
Robiłam już kalendarz, co kiedy jem, ale ciezko mi do tego dojsc..
Jedni mowia ze moze to byc od pomidorow, inni ze od bialka lub drobiu.. Wysypka doprowadza mnie do szaleństwa bo jest ohydna ! Pytanie więc kieruje do was - czy spotkaliście się z tym typem wysypki i wiecie od czego jest

Odpowiedz na/ edytuj Wysypka ?