Zasada 5 sekund

Obserwuj wątek

Odp: Zasada 5 sekund

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
O, to bardzo ciekawe. Zazwyczaj myśli się, że jak coś się podniesie z podłogi szybko, to mniej bakterii na tym jedzeniu będzie. A tu się okazuje, że wcale nie.

Odp: Zasada 5 sekund

Sathi
  • Sathi

  • Posty: 56
  • Przepisy: 59
  • Artykuły: 0
Oho, temat w sam raz dla mnie. Mi przy dziecku co i rusz coś ląduje na podłodze... Nie, małemu z podłogi nie daję, uczę by podniósł i wyrzucił to co spadnie... Za dużpo u mnie domowników i gości co chwila się kręci, itd. więc nie kontroluję czy mogę mieć bardzo zabakteriowaną podłogę czy też nie... Mi samej zaś jak coś spadnie i zaraz podniosę to się za bardzo już nie przejmuję, no chyba żeby podłoga była jakoś wyjątkowo brudna (co się jednak nie zdaża, bo częęęsto jest myta, itd.).

Odp: Zasada 5 sekund

Malgosia*Ieper
Wariat jestes

Zasada 5 sekund

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Słyszeliście o niej? Podobno są różne warianty - 10 sekund, 2 sekundy... Chodzi o to w jakim czasie od upadku na ziemię możemy podnieść jedzenie nieskażone bakteriami

Przyznam się, że rzadko korzystam z tej zasady (jak już to w domu, a nie na ulicy ale słyszałem, że naukowcy udowodnili, że nie ma znaczenia czy minęło 5 sekund czy 1 minutę - wystarczy minimalna liczba bakterii, żeby się zatruć np salmonellą. Oczywiście trzeba mieć pecha, ale zawsze

Dla ciekawych fajny film po angielsku o tej zasadzie

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/rYXdsOEWBj0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Odpowiedz na/ edytuj Zasada 5 sekund