Zbliża się fala upałów....

Obserwuj wątek

Odp: Zbliża się fala upałów....

Marika_1961
Witam hihi masz racje co do picia ale ja kawiara jestem pije ja od rana do wieczora,pod wieczor zaczynam pic wode mineralna najlepiej o smaku cytrynowym,zanim pujde spac 4 butelki 0,7 l wypije.Herbate malo kiedy musze miec ochote na nia,ale ostatnio zasmakowala mi herbatka czarna(zwykla)z dodatkiem lisci melisy cytrynowej.Jak zaparze dzbanek herbaty to potem dodaje pare lisci daje to smak jakby herbatka byla z cytryna.Sa jednak wyjatki kiedy pije tylko wode egal jaka ze smakiem czy tez bez kiedy czas spedzam na dzialce i jestem tam zajeta pracami ogrodowymi wtedy pic sie chce ze hej....Pozdrawiam milego dnia zycze

Zbliża się fala upałów....

junette
  • junette

  • Posty: 134
  • Przepisy: 54
  • Artykuły: 1
Zbliża się fala upałów trzeba pamiętać o tym by wychodząc zakładać na głowę jakieś letnie okrycie,przestrzegać słońca w godzinach południowych i co najważniejsze dużo pić. Człowiek dziennie powinien wypijać 2 litry wody, a w upały nawet więcej! Kawy i herbaty nie powinno wliczać się w te dwa litry spożywanych napojów dlatego że kawa i herbata wypłukują magnez z organizmu i odwodniają! O ile się nie mylę to granulowanych herbatek nie dotyczy. Nie polecam też napojów kolorowych gazowanych. Zawierają one głównie cukier,wodę i barwniki oraz puste kalorie! Dużo konserwantów itp w ogóle nie są wartościowymi napojami. Szerze mówiąc mi w ogóle nie smakuje taka woda z cukrem i chemią. Woda mineralna jest ok napiję się od czasu do czasu jak jestem poza domem. Ale najbardziej polecam własne kompociki lub soki ze świeżych owoców. Ja kupuje sezonowe owoce leje do garnka wody wrzucam owoce gotuje i ewentualnie lekko słodzę. Wsadzam wystudzone oczywiście picie do lodówki i mam ekstra kompocik bez konserwantów! Czasami jak mam ochotę na sok to po prostu wyciskam go ze świeżych owoców! Troszkę się rozpisałam ale jeszcze raz przypominam aby dbać o swoje zdrowie w gorące dni i cieszyć się latem Życzę przyjemnych wakacji!

Odpowiedz na/ edytuj Zbliża się fala upałów....