Złoty ryż - jak zabarwić ryż na kolor złoty?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Złoty ryż - jak zabarwić ryż na kolor złoty?

biedroneczki
Wypróbowałam kurkumę. Dałam szczyptę na początku potem trochę więcej, bo wydawało mi się, że ryż jest za blady. Ryż wyszedł genialnie żółty Dzięki za rady

Odp: Złoty ryż - jak zabarwić ryż na kolor złoty?

bajtek
  • bajtek

  • Posty: 249
  • Przepisy: 52
  • Artykuły: 0
Ja dodaję kurkumę do ryżu, która jednocześnie ma niezwykłe właściwości.... ( usunięte przez moderatora )

Odp: Złoty ryż - jak zabarwić ryż na kolor złoty?

mocsłodkości
biedroneczki napisał(a):

Co dodać do gotującego się ryżu, żeby uzyskać śliczny złoty kolor? Jakieś pomysły? Wolałabym coś naturalnego. Mam co prawda żółty barwnik, ale szczerze mówiąc nie chcę go dodawać. Mamy tyle chemii w jedzeniu, że do gotowania ryżu nie chcę jej dodawać.


Z kurkumą trzeba uważać bo można przesadzić ( wiem sprawdziłam) Szafran jest bezcenny i ciężko go zdobyć w sklepach zwłaszcza na wsi i małych miastach. Zastanawiam się jeszcze nad marchewką startą na tarce i umieszczoną np. w gazie, żeby nie plątała się pośród ryżu. jednak tej marchewkowej wersji nie próbowałam więc to tylko pomysł

Odp: Złoty ryż - jak zabarwić ryż na kolor złoty?

ciasteczka
biedroneczki napisał(a):

Co dodać do gotującego się ryżu, żeby uzyskać śliczny złoty kolor? Jakieś pomysły? Wolałabym coś naturalnego. Mam co prawda żółty barwnik, ale szczerze mówiąc nie chcę go dodawać. Mamy tyle chemii w jedzeniu, że do gotowania ryżu nie chcę jej dodawać.


Są dwie opcje. Jedna kosztowna, a druga tańsza. Ta droższa to użycie szafranu. Tańszą alternatywą jest użycie kurkumy.

Złoty ryż - jak zabarwić ryż na kolor złoty?

biedroneczki
Co dodać do gotującego się ryżu, żeby uzyskać śliczny złoty kolor? Jakieś pomysły? Wolałabym coś naturalnego. Mam co prawda żółty barwnik, ale szczerze mówiąc nie chcę go dodawać. Mamy tyle chemii w jedzeniu, że do gotowania ryżu nie chcę jej dodawać.

Odpowiedz na/ edytuj Złoty ryż - jak zabarwić ryż na kolor złoty?