Netka

Netka

Srebrny Ekspert
[Przepisów: 408]

SUPERPRZEPIS

Herbatka z pestek awokado

  • 4
  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 5/5 głosów: 2

Pestki awokado to samo zdrowie, nie warto ich wyrzucać. Zawierają przeciwutleniacze, posiadają właściwości antybakteryjne, dużo błonnika, potasu oraz wiele innych zdrowotnych właściwości !

Herbatka z pestek awokado Więcej zdjęć (7)

Składniki:

Herbatka z pestek awokado

 

 

  • woda

Sposób przygotowania:

Herbatka z pestek awokado
Pestki z awokado dokładnie umyć, powycierać papierowym ręcznikiem i dobrze wysuszyć. Teraz, w okresie zimowym, najlepiej położyć je w miseczce lub papierowym kartoniku, na lub blisko grzejnika.

Wysuszone pestki obrać ze skorki, która zrobi się dość krucha i łamliwa. Obrane pokroić w jak najmniejsza kostkę.

Pokrojone pestki ułożyć na blaszce i włożyć na około 4 - 5 minut do nagrzanego piekarnika by się lekko zrumieniły . Najlepiej, gdy akurat coś w tym piekarniku pieczemy, by go nie włączać specjalnie do tych pestek. Takie zrumienione kawałki, po zmieleniu maja ładny, charakterystyczny zapach. Zrumienione, dokładnie wystudzone pestki przełożyć do rozdrabniacza, blendera i zmiksować, rozdrobnić.

Szczerze mówiąc, nie udało mi się ich jeszcze  w moim malutkim blenderze - rozdrabniaczu, zmielić na jednolity pyłek, wiec tak jak widać na zdjęciu, pozostaną jakieś większe kawałeczki również.

proszek przesypać do słoiczka i gdy tylko najdzie nas ochota na awokadową herbatkę, to wystarczy zalać ten proszek wrzątkiem, odczekać kilka minut i sobie wypić. H

erbatka ma to do siebie, że im dłużej stoi tym bardziej jej kolor staje się intensywniejszy, trzeba tylko od czasu do czasu zamieszać łyżką, i poczekać aż proszek ponownie opadnie na dol. Kolor herbatki zależy rowniez od ilości wsypanego proszku. 
Herbatka z pestek awokado
Wysuszone pestki pokroić w małą kosteczkę
Herbatka z pestek awokado
Pokrojone pestki zrumienić w goracym piekarniku
Herbatka z pestek awokado
Zrumienione, wystudzone pestki rozdrobnić na proszek
Herbatka z pestek awokado
Proszek zalać wrzątkiem, kilka razy przemieszać
Herbatka z pestek awokado
Z dwoch pestek wyjdzie malutki słoiczek proszku
Herbatka z pestek awokado
Kolor herbatki zależy od ilosci wsypanego proszku oraz czasu zaparzania