Kategoria promowana – listopad

Wraz z początkiem listopada słupki rtęci na termometrach znacznie opadną. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko zostać w domu i w cieple swojej kuchni spędzać czas na pichceniu pyszności! Sprawdźcie, za jakie smakowitości zostaniecie nagrodzeni dodatkowymi wirtualami w ramach naszej kategorii promowanej.

OSTATNIO DODANE PRZEPISY

Listopad to czas, w którym kończy się już grzybobranie i zbieranie późnych jesiennych owoców. Jakie więc potrawy wyróżnimy w tym miesiącu? Sprawdźcie!

Dania z gęsiny

Gęsina w ostatnich latach zdobywa serca Polaków. To właśnie drobiowe mięso wraca na polskie stoły zwłaszcza w okresie późnej jesieni. Staropolskie powiedzenie mówi krótko: najlepsza gęsina na św. Marcina! Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie na 11 listopada przygotować ucztę z gęsią w roli głównej.

Właśnie za takie dania dostaniecie od nas dodatkowe 20 wirtuali. Z kategorii promowanej wyłączone będą pasztety z gęsiny i zupy na jej bazie (np. rosoły).

Ciasta z orzechami

Jesień to też czas zbioru orzechów. Świętomarcińskie rogale z nadzieniem z białego maku konkurują zatem z rogalikami z nadzieniem orzechowym.

Rogaliki to jednak nie wszystko. Z orzechowym nadzieniem można upiec także szereg efektownych ciast przekładanych czy innych wspaniałych wypieków.

I właśnie za takie ciasta dodatkowo otrzymacie 20 wirtuali w ramach kategorii promowanej. Ograniczać powinna was wyłącznie wasza kulinarna fantazja! Używajcie zarówno popularnych orzechów włoskich, jak i laskowych, a także takich, które akurat macie pod ręką.

Ciasta marchewkowe

Pozostańmy na chwilę w temacie ciast. Obok ciast orzechowych, warto w tym miesiącu upiec efektowne ciasto marchewkowe i pochwalić się tym wypiekiem naszym czytelnikom.

20 dodatkowych wirtuali dostaniecie w tym miesiącu za takie właśnie wypieki. Warto z tego skorzystać, choćby dlatego, że jesień to pora zbioru marchewek, które obecnie są najtańsze w całym roku.

Bezmięsne kotlety

Kotlety jajeczne, kotlety sojowe, kotlety z ciecierzycy czy z fasoli… Kto powiedział, że nazwa kotlet musi być zarezerwowana dla wyrobów z mięsa?

W listopadzie nagrodzimy was dodatkowymi 20 wirtualami za wstawione przez was przepisy z kotletami bezmięsnymi. Wykażcie się nutką inwencji i wyczarujcie kotleciki z tego, czego tylko dusza zapragnie… za wyjątkiem drobiu, wieprzowiny i innych mięs!

Pamiętajcie jedynie, że moderatorka może nie przyznać dodatkowych punktów waszym przepisom, jeżeli uzna je za zbyt proste.
Dodatkowo, każdy promowany przepis powinien zawierać trzy zdjęcia – jedno główne i przynajmniej dwa zawierające dokumentację przygotowania danej potrawy.
 
Wirtuale dodaje moderatorka, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli wasz przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na waszym koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktujcie się z moderatorką (wyślijcie wiadomość do misia5).
Kategoria promowana trwa od 1 do 30 listopada