Kategoria promowana – maj

  • Konkurs

Wiosna w pełni, a na rynkach coraz więcej pysznych, sezonowych produktów. Sprawdźcie, jakie przepisy zostaną nagrodzone dodatkowymi punktami w tym miesiącu.

OSTATNIO DODANE PRZEPISY

Maj to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Na rynkach pojawiają się pierwsze warzywa i owoce sezonowe, takie jak truskawki, rabarbar czy botwina. To również czas na aktywność na świeżym powietrzu i pikniki rodzinne. W maju odbywają się również uroczystości komunijne, na których można skosztować zarówno wykwintnych dań obiadowych, jak i słodkości. 
 
Jakie potrawy nagrodzimy punktami w tym miesiącu? Sprawdźcie sami. Oto dania, za które w tym miesiącu przyznawane są dodatkowe 20 wirtuali. 
 

Dania z grilla

 
W sezonie wiosennym nie może zabraknąć grilla! Zachęcamy do podzielenia się swoimi pomysłami na przepisy z grilla. Możecie zaserwować szaszłyki warzywne, burgery, grillowane sery, grillowane bakłażany, kiszki ziemniaczane lub grillowane ziemniaki. 
 
Owoce i warzywa również świetnie smakują z grilla! Pamiętajcie, aby dodać do swojego przepisu krok po kroku przygotowywaną marynatę lub przyprawy, które podkreślą smak potrawy. Z kategorii wyłączone są potrawy i przepisy na kiełbasę i kaszankę z grilla.
 
Uwaga! Moderatorka nie przyzna punktów za zbyt proste przepisy. Nie będziemy punktować także przepisów na zupy, sałatki i surówki z grillowanymi składnikami.

Omlety z różnymi dodatkami

 
Omlety to proste, ale pyszne danie, które można przygotować na wiele sposobów. Każdy może dodać do nich swoje ulubione składniki i stworzyć unikalny omlet, który przypadnie do gustu jego podniebieniu. Omlety z szynką i z serem, omlety z warzywami, omlety na słodko - to tylko część z możliwości, które czekają na was podczas ich przygotowywania.

Przedstawcie nam swoje pomysły, a nagrodzimy was dodatkowymi 20 wirtualami. Nie nagrodzimy za to zbyt prostych, nieskomplikowanych przepisów złożonych z kilku składników.
 

Ciasta warstwowe z kremami

 
Ciasta warstwowe to słodkie i efektowne danie, które można przygotować na wiele różnych sposobów i na wiele różnych okazji na czele z majowymi przyjęciami komunijnymi. Jednym z największych atutów ciast warstwowych jest to, że można nimi zaskoczyć i zadowolić praktycznie każdego. Macie na nie ciekawe pomysły? Pochwalcie się nimi, a dostaniecie dodatkowe 20 wirtuali.
 
Pamiętajcie, że przepis, który dodajecie do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia, w tym dwa z etapów przygotowywania potrawy. Punkty za kategorię promowaną nie otrzymują przepisy uznane przez redakcję lub moderatorki za zbyt proste, wyglądające nieestetycznie oraz posiadające mniej niż 3 zdjęcia.
 
Wirtuale dodaje moderatorka, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli wasz przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na waszym koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktujcie się z moderatorką (wyślijcie wiadomość do misia5).
 
Kategoria promowana trwa od 1 do 31 maja