Ogłaszamy Konkurs na Książkę Kucharską!

  • 8

Zakładamy Książki kucharskie - wizytówkę gotujmy.pl

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Ogłaszamy Konkurs na Książkę Kucharską!

Od ponad miesiąca mamy w Przepisach nową funkcjonalność Książki Kucharskie. Naszym zamierzeniem jest, aby książki kucharskie reprezentowały wszystko co najlepsze na gotujmy - przepisy starannie wybrane, nienaganne jakościowo, z pewnego źródła.

Przepis znaleziony w książce kucharskiej gotujmy powinien być dla użytkownika pełną rekomendacją jakości i dobrego smaku. Książki kucharskie ułatwią nam wszyskim poszukiwania wśród najlepszych zgromadzonych tu przepisów.

Będą się w tej rubryce pojawiać także przedruki książek kucharskich, do których gotujmy.pl nabyło prawa autorskie, zawsze z adnotacją "przepis redakcyjny".

Książki kucharskie przeszły już fazę testów i teraz dajemy Wam możliwość stworzenia własnej książki kucharskiej według autorskiego pomysłu. Liczy się oryginalna koncepcja.

Przepisy w książce kucharskiej powinny stanowić zbiór tematyczny. Dobrym przykładem jest książka kucharska Luny: Dieta proteinowa Luny i eliss, która gromadzi
 przepisy dla tych, którzy są zainteresowani skomponowaniem smacznego jadłospisu wg zasad diety białkowej.

Dla miłośników herbaty Bunia wyselekcjonowała 40 przepisów na herbaty lub dania z udziałem herbaty pod nazwą: Na herbatkę to tylko do Buni.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przysyłania swoich pomysłów na książkę kucharską. Można je przysyłać na adres gotujmy@infornext.pl lub do Tit.

Na podstawie opisu, spośród najciekawszych pomysłów będziemy wybierać najlepsze.

Wybranej osobie z zaakceptowaną koncepcją tymczasowo przydzielimy dostęp do panelu admina, w którym będzie mogła samodzielnie stworzyć swoją książkę kucharską.

Książka musi zawierać minimum 30 przepisów, w tym minimum 10 nowych. Po zakończeniu pracy nad książką kucharską - każdy autor otrzyma jedną z nagród.


Nagrodami będą książki kucharskie i inne gadżety.


Zasady zakładania książki kucharskiej:

1. Książkę kucharską może stworzyć osoba, która ma na gotujmy rangę minimum Szefa Kuchni
2. Należy przysłać dobry, interesujący pomysł z ciekawym tytułem
oraz Opis zamierzenia (max pół strony) czyli autorski wstęp do Książki kucharskiej. W opisie można dodać kilka słów o autorze i jego pasjach kulinarnych. Można załączyć jpg ze zdjęciem ilustrującym książkę kucharską.

Po akceptacji przez redakcję i uzgodnieniu szczegółów wybrana osoba:

3. Dostaje uprawnienia admina
4. Dodaje minimum 30 swoich przepisów, w tym 10 nowych, stworzonych specjalnie na potrzeby książki kucharskiej.
5. Zgłasza zakończenie prac i otrzymuje nagrodę.


Redakcji przysługuje prawo do redagowania tekstów, zmiany tytułu, lidu i zażądania od autora wprowadzenia poprawek do przepisu, usunięcia przepisu z książki kucharskiej lub usunięcia książki kucharskiej jeśli nie spełnia założeń
lub przepisy w niej zawarte nie reprezentują wysokiej jakości. Decyzja redakcji jest ostateczna.


Aktualne nagrody:

Książka Peter Pezzelli "Kuchnia Franceski" Wydawnictwo Literackie

Książka Julia Child "Moje życie we Francji" Wydawnictwo Literackie

Film Petera Kerekesa "Kucharze historii" DVD video Planete Doc Review


Czekamy na wasze propozycje, życzymy powodzenia!

Tit