co warto zjeść w Niemczech?

Obserwuj wątek

Odp: co warto zjeść w Niemczech?

Danka26
  • Danka26

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zdecydowanie pieczywo, no i

Odp: Odp: co warto zjeść w Niemczech?

pkhorzyk118
Potwierdzam kebab u Turków ...najlepsze a nie te u nas podróby...ala kebab.

Odp: Odp: co warto zjeść w Niemczech?

Marino2709
Gusia, ja mieszkam w Niemczech i wiem co tu mozna kupic. Nie wiem w jakim sklepie twoj brat sie zaopatruje. Wybor tu jest w/g smakow i gustow. Jesli chodzi o kiszone ogorki to sie zgadzam, ale kisze sobie sam. Mamy tez polski sklepik do ktorego chetnie zagladam po polskie wedliny nieporownywalnie smaczniejsze od niemieckich. Pozdrawiam

Odp: Odp: co warto zjeść w Niemczech?

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0
gusia1000 napisał(a):

To nie wiem, że jak brat przyjeżdża z Niemiec, to mówi, ze chleb zły, nie to co z Polski, taki puch z supermarketów, ogórków nie ma, kapusta jak jest to bez smaku, a te sztuczne jajka to makabra.
Piszę, to co mi mówił i nie zmyślam.

Jajka nie smakują mi tez w Holandii, juz próbowałam w 3 róznych sklepach je kupować ,jajecznica wychodzi jakaś inna ,takie mam wrażenie smakowe

Odp: Odp: co warto zjeść w Niemczech?

Marika_1961
Lidka napisał(a):

W kilku miastach w Niemczech ( nie wiem dokładnie w których) są sklepy z polską żywnością. Z tego co wiem, to można tam znaleźć produkty spożywcze sprowadzane z Polski, między innymi wędliny, a także jest tam również dostępna polska prasa.

No prawie we wszytskich tych wiekszych to po pare ,zaopatruje sie w takich sklepach przewaznie latem kiedy mamy czas grilla)A mojej sasiadce najlepiej smakowaly male kabanosiki albo frankfuterki?Sama nie wiem tu sie nazywaja hochzeit würstchen,czyli kielbaska weselna.sa bardzo dobre tak na zimno jak i na goraco,a na gryla kupuje zlota ta mi najlepiej smakuje.No i jak zaprosilam kolezanki z pracy to sie teraz same wpraszaja na dzialke na polska kielbase z grilla.A tak ogolnie to juz tu sie wszytsko kupi co jest w sklepach w polsce.Prase,dyski, slodycze itd:Nawet make tortowa czy ziemniaczana oraz serki topione kupuje w polskiem sklepie.))

Odp: co warto zjeść w Niemczech?

Lidka
  • Lidka

  • Posty: 107
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
W kilku miastach w Niemczech ( nie wiem dokładnie w których) są sklepy z polską żywnością. Z tego co wiem, to można tam znaleźć produkty spożywcze sprowadzane z Polski, między innymi wędliny, a także jest tam również dostępna polska prasa.

Odp: co warto zjeść w Niemczech?

Marika_1961
Gusiu ogorki kiszone mozna kupic na kazdym pchlim targu co prawda sa dosyc drodie jeden ogorek 1 euro,a ostatnio w trink gut mozna kupic Polskie kiszone ogorki 2 euro za paczke sa w woreczkach i w sloikach.Jest tez bardzo duzo polskich sklepow tam mozna sie tez zaopaczyc w te produkty ktore sa niedostepne w markietach.

Odp: Odp: co warto zjeść w Niemczech?

Doro
  • Doro

  • Posty: 2811
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
gusia1000 napisał(a):

To nie wiem, że jak brat przyjeżdża z Niemiec, to mówi, ze chleb zły, nie to co z Polski, taki puch z supermarketów, ogórków nie ma, kapusta jak jest to bez smaku, a te sztuczne jajka to makabra.
Piszę, to co mi mówił i nie zmyślam.

Nie pisalam ze zmyslasz...ale sama napisalas ze chleb z supermarketow nie smakuje, to prawda...to samo jest w Polsce i na calym swiecie, wyroby produkowane hurtowo nie maja tej jakosci co wyroby u prywatnego producenta.
Mieszkam dosc dlugo w Niemczech i wiem co pisze....poradz bratu zeby pieczywo kupil w prywatnej piekarni i porownal smak i jakosc...jak juz wspomnialam jest drozsze, ale czego nie robi sie dla podniebienia.
Co do sztucznych jajek, to nigdy o nich nie slyszalam....jakas nowa odmiana


zmieniono 1 raz (ostatnio 11 lut 2011 15:19 przez Doro)

Odp: co warto zjeść w Niemczech?

gusia1000
  • gusia1000

  • Posty: 132
  • Przepisy: 62
  • Artykuły: 18
To nie wiem, że jak brat przyjeżdża z Niemiec, to mówi, ze chleb zły, nie to co z Polski, taki puch z supermarketów, ogórków nie ma, kapusta jak jest to bez smaku, a te sztuczne jajka to makabra.
Piszę, to co mi mówił i nie zmyślam.

Odp: Odp: Odp: Odp: co warto zjeść w Niemczech?

Doro
  • Doro

  • Posty: 2811
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
gusia1000 napisał(a):

Chleb u nic zły, kapusta i ogórki kiszone trudno dostępne, warzywa i owoce sztuczne, jakoś tak dziwnie.

I tu sie zgadzan z Henia Gusia , jezeli nie bylas w Niemczech i nie probowalas ich kuchni, wyrobow wedliniarskich i pieczywa....to lepiej nie zabieraj glosu.
Kapuste kiszona dostaniesz w kazdym sklepie, ogorki rzadziej, ale przeciez polskie kobiety sa na tyle zdolne ze potrafia same zakisic, wiec gdzie tu problem.
Pieczywo, tak samo jak wszedzie ,pieczone hurtownie bez smaku....w piekarni dostaniesz przepyszne buleczki i smaczny chlebek...tylko trzeba wiecej zaplacic.
Wiec prosze , nie pisz takich glupot, jezeli nic konkretnego na ten temat nie wiesz

Odpowiedz na/ edytuj co warto zjeść w Niemczech?