Co zabralibyście na bezludną wyspę?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Co zabralibyście na bezludną wyspę?

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Henia napisał(a):

A ja zabrałabym ze sobą tylko Bunię!


No ciekawe, ciekawe.....

PS. Ale co na to Bunia?
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Co zabralibyście na bezludną wyspę?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
A ja zabrałabym ze sobą tylko Bunię!

Odp: Co zabralibyście na bezludną wyspę?

Babciagramolka
Luna19- no co Ty - to wyzwanie niesamowite- zrobić naczynia , kosmetyki , ubranie - sprawdzić swoje wiadomości- nie tylko przeżyc ale i przeżyc w luksusie .
A mydło robi sie bardzo prosto- tłuszcze ( np olej palmowy ) zmydla się sodą ( popiół z wodorostów - lub prozaicznie ług sodowy - aromaty i już ) .Chyba m,nie maszła ochota mna ekologiczne mydełko np z płatkami owsianymi- taki domowy peeling .
Bawiliśmy się w takie pierwowzory surviwalu w harcerstwie 40 lat temu ( wyplatanie koszyków , wypalanie garnków, robienie materiałów z gremplowanej sierści, splatanie mat z trawy , wyszukiwanie wszystkiego co jadalne na łące i w lesie .Pyza tu jest mistrzynią ze swoją znajomością grzybów i roślin leśnych .Nawet sobie nie zdajemy sprawy ile rzeczy wiemy i pamiętamy ze szkoły, opowieści Dziadków , tego co przeczytaliśmy .Dla mnie to fascynujące . Ja pierwsze mydła robiłam po przeczytaniu Tajemniczej wyspy J. Verne - śmierdziało w domu niewąsko bo usiłowałam zmydlić olej rzepakowy i w dodatku nadać mu zapach różany za pomocą rosyjskich ,, perfum " z kiosku Ruchu ( ależ miałam burę od Rodziców ) - ale za to dostałam Chemie Organiczną i Nieorganiczną pod choinkę , żebym chociaż wiedziała co robię.
A świece zapachowe ozdobne ktoś robił ? ( przyznaje się , że przerabiałam woskowe komunijne bo najlepiej sie nadawały - hi hi ).

Odp: Odp: Co zabralibyście na bezludną wyspę?

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
luna19 napisał(a):

ja to chyba nie chcę na taką wyspę.. no co innego gdyby mozna bylo zabrać walizkę pierdołków hihih i wytrzymać np miesiąc czy dwa.. a potem to bym juz zaczela tesknić za ludźmi ..



Ja też zacząłbym tęsknić za ludźmi, a w szczególności za ich (ludzi) pewną połową


zmieniono 1 raz (ostatnio 11 wrz 2010 22:25 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Co zabralibyście na bezludną wyspę?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
ja to chyba nie chcę na taką wyspę.. no co innego gdyby mozna bylo zabrać walizkę pierdołków hihih i wytrzymać np miesiąc czy dwa.. a potem to bym juz zaczela tesknić za ludźmi ..

Odp: Odp: Co zabralibyście na bezludną wyspę?

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Buniu mydło to nie wiem jak zrobić, bardzo źle mi się kojarzy jak o tym pomyślałam...

Ale co do higieny zębów: Hipokrates w dziele pt. „Corpus Hippokraticum” radził czyścić zęby „proszkiem z popiołu głowy zająca i trzech myszy”

Odp: Co zabralibyście na bezludną wyspę?

Babciagramolka
Bahus po co ci zapałki ? bo piwo to rozumiem ( ale też uważam , że szkoda wozić - jak sa owoce to i alkohol będzie )- zamioast zapałek soczewka z wody pojemnik z np tykty ustawiony pod kątem tak by promienie padały na zgromadzone spruchniałe drzewo lub ściółkę i już pieczemy .Bo chyba że piwko zabieramy na pierwsze dni zanim nam cosik przefermentuje .A to w takim razie to maczeta- ,,krzynka pita " -i jeszcze jedna ,, kszynka piwa ".Pal diabli żyłkę - liana musi wystarczyć , a Norwida nauczę się na pamięć .

A pytanie z cyklu przeżycia na bezludnej wyspie - kto wie jak zrobić mydło na takiej wyspie ?

Odp: Co zabralibyście na bezludną wyspę?

csigreg
  • csigreg

  • Posty: 2
  • Przepisy: 19
  • Artykuły: 0
Scyzoryk, bo od tego zaczynał Robinson Potem bym znalazła jaskinię i hodowała kozy (na mleko, bo nie jem mięcha)

Odp: Co zabralibyście na bezludną wyspę?

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Skrzynka piwa...albo zapałki...albo skrzynka piwa...
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Co zabralibyście na bezludną wyspę?

dorjana
  • dorjana

  • Posty: 32
  • Przepisy: 34
  • Artykuły: 0
Noz wielofunkcyjny

Odpowiedz na/ edytuj Co zabralibyście na bezludną wyspę?