Czy woda mineralna nadaje się do gotowania w czajniku elektrycznym?

Obserwuj wątek

Odp: Czy woda mineralna nadaje się do gotowania w czajniku elektrycznym?

SuperLilka
Dzbankowe filtry usuwają nie tylko kamień ale też chlor (i ten wstrętny zapach ) i inne świństwa, które serwują nam w kranach. Z tego co wiem to w przypadku filtrów zakładanych na rury jest duży wybór różnych wkładów (np do zmiękczania wody lub usuwania piasku itp.).

Odp: Czy woda mineralna nadaje się do gotowania w czajniku elektrycznym?

astromero
  • astromero

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
@SuperLilka: też mam filtr tej firmy ale dzbankowy. Czy woda przefiltrowana w ogóle ma jakieś "magiczne" właściwości czy tylko zostaje pozbawiona kamienia? Nigdy się nad tym nie zastanawiałem bo używam filtra tylko po to żeby uniknąć osadu w czajniku i chronić nerki

Odp: Czy woda mineralna nadaje się do gotowania w czajniku elektrycznym?

SuperLilka
Jeśli chodzi Ci tylko o wodę do gotowania w czajniku to zainwestuj w dzbanek z filtrem (np. firmy Dafi - mam taki na działce i bardzo dobrze się sprawuje). W domu zdecydowałam się na filtr narurowy. Jest to trochę większy wydatek ale daje mi nieograniczony dostęp do smacznej wody bez kamienia. Powiem Ci, że taka przefiltrowana woda wpływa nawet na smak potraw. Zupy są dużo smaczniejsze.

Odp: Czy woda mineralna nadaje się do gotowania w czajniku elektrycznym?

cookie_girl
Hmm... Za bardzo nie chcę mi się szukać małych napisów na etykietach określonych wód mineralnych, czy się nadają do gotowania.
A na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie filtra do wody? Bo nigdy z filtrów nie korzystałam, a tak sobie pomyślałam, że to by prawdopodobnie wyszło bardziej ekonomicznie niż kupowanie wody mineralnej.

Odp: Czy woda mineralna nadaje się do gotowania w czajniku elektrycznym?

astromero
  • astromero

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam,
miałem podobny problem który został rozwiązany w najprostszy możliwy sposób - zainwestowałem w filtr do wody. Znudziło mi się usuwanie kamienia octem

Odp: Czy woda mineralna nadaje się do gotowania w czajniku elektrycznym?

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Jak pracowałam w firmie to z dużych butli brałyśmy do czajnika i gotowałyśmy więc napewno Ustronianka i Żywiec nadają się.

Odp:

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Nie każda woda mineralna nadaje się do gotowania - poszukaj tej informacji na etykiecie umieszczonej na butelce. Niektóre, ze względu na większą zawartość związków mineralnych, pod wpływem temperatury mętnieją.

Odp: Czy woda mineralna nadaje się do gotowania w czajniku elektrycznym?

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
spróbuj gotować niegazowaną i obserwuj co się dzieje

Czy woda mineralna nadaje się do gotowania w czajniku elektrycznym?

cookie_girl
Hej. Mam takie pytanie: zauważyłam, że jak gotuję zwykłą wodę z kranu w czajniku elektrycznym, zbiera mi się kamień. Zastanawiam się, czy jak zmienię wodę na mineralną, czy ten kamień nie będzie się zbierał albo przynajmniej będzie pojawiał się w mniejszej ilości. Proszę o jakieś odpowiedzi?

Odpowiedz na/ edytuj Czy woda mineralna nadaje się do gotowania w czajniku elektrycznym?