Deser awaryjny!

Obserwuj wątek

Odp: Deser awaryjny!

thegrooba
  • thegrooba

  • Posty: 590
  • Przepisy: 199
  • Artykuły: 0
Bardzo prostepiekarnik nagrzać na 200 stopni.

przygotować:
12 foremek na muffinki lub forma teflonowa na muffinki( na 12 sztuk) wysmarowane masłem lub olejem


SKŁADNIKI MOKRE( W MNIEJSZEJ MISCE)
1 jajo
1/2 szklanki mleka
1/4 szklanki oleju

SKŁADNIKI SUCHE( W WIĘKSZEJ MISCE)
1 szklanka mąki
1 lyżeczka proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki sody
1/2 szklanki cukru( biały lub brązowy)
opakowanie cukru waniliowego( ok 2 łyżeczki)


WERSJA CZEKO+ 3 łyżki kakao
WERSJA JABŁKO+ 1 jabłko pokrojone w kostke, szczypta cynamonu, 5 kropli jakiegoś aromatu- u mnie sprawdza się pomarańczowy

NA LUKIER:
cukier puder
gorąca woda
ewentualnie kropla aromatu jakiegoś lub łyżeczka kakao


NA WIERZCH: np: kolorowe posypki,m&m sy, wiórki kokosowe, kawa rozpuszczalna , skórka pomarańczowa kandyzowana- do tych drugich

Mieszamy suche z suchymi, a mokre z mokrymi, Dodaje mokre do suchych- i wybiera wersje- czekoladowa czy ta druga i dodaje podane składniki wg gustu.
Jeśli ciasto jest zbyt gęste i ciężko sie miesza- dodac odrobinke mleka.
Wymieszać, rozlać masę do foremek. piec ok. 20 minut.
pod koniec pieczenia zrobić szybki lukier- 3 łyżki cukru pudru zalać odrobinka wody, Im mniej wody tym gęstszy lukier. Można go zabarwić kakaem do czekoladowych muffinek. Od razu, póki nie zastygł, ozdobic posypką. Pyszne na ciepło, jak i następnego dnia.
obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 14 lis 2010 11:28 przez thegrooba)

Odp: Deser awaryjny!

emef
  • emef

  • Posty: 17
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Można prosić o przepis na takie muffinki ?

Odp: Deser awaryjny!

thegrooba
  • thegrooba

  • Posty: 590
  • Przepisy: 199
  • Artykuły: 0
U mnie właśnie mogły by leżeć, nie ruszyła bym Słodkie robię dla innych, widok cukierni i tych wszystkich dobroci mnie nie rusza, aczkolwiek dla gości - wszystko co najlepsze Wszyscy lubią słodkie, nie ma oporów. Zostają okruszki

Odp: Odp: Deser awaryjny!

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
misia14 napisał(a):

dobrym wyjściem są kruche ciasteczka schowane w pudełkach....i wtedy się tylko wyjmuje i już można gości przyjmować


kruche ciastka dlugo by u mnie nie poleżały

Odp: Deser awaryjny!

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
dobrym wyjściem są kruche ciasteczka schowane w pudełkach....i wtedy się tylko wyjmuje i już można gości przyjmować

Deser awaryjny!

thegrooba
  • thegrooba

  • Posty: 590
  • Przepisy: 199
  • Artykuły: 0
A raczej poczęstunek. Co robicie gdy ktoś dzwoni zapowiada się na wizytę przy kawce. Ale jak kawka, to i ciasteczko być musi. A co lepsze, by nie było tak łatwo- tekst brzmi:" będę za godzinkę"
I co wtedy? Biegniecie do cukierni po ciacho czy jak przystało na gospodynię, której efekt zaskoczenia nie jest znany- pichcicie wdzięcznie coś pysznego na szybko? Macie jakieś niezawodne i ekspresowe pomysły na tę okoliczność? dzielmy się. Zdjęcia, linki..
A u mnie zawsze muffinki. szybkie, zawsze wychodzą, foremek jest dużo, jak i posypek. Składniki zawsze są. Jak nie ma kakaa, to są jabłka, cynamon. Gotowe w 30 minut, więc bez nerwów, a do kawki, jak znalazł.
obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 09 lis 2010 21:16 przez thegrooba)

Odpowiedz na/ edytuj Deser awaryjny!