Nadchodzą święta :)

Obserwuj wątek

Odp: Nadchodzą święta :)

Pati83
  • Pati83

  • Posty: 53
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
U mnie nie może zabraknąć zupy grzybowej, na którą wszyscy czekamy cały rok Do tego moja ukochana ryba faszerowana z sosem tatarskim,karp smażony, pierogi z kapustą i grzybami, grzybki podsmażone na patelni, ryba po grecku mojej mamy (najlepsza na świecie ), śledzik, kapusta wigilijna, sałatki. Oczywiście potem ciasta i ciasteczka

Odp: Nadchodzą święta :)

oszude
  • oszude

  • Posty: 55
  • Przepisy: 183
  • Artykuły: 0
U mnie też raczej tradycyjne menu:
-barszcz czerwony z uszkami własnej roboty
-krokiety z kapustą i grzybami
-karp smażony,pstrąg smażony,łosoś w sosie koperkowym
-ziemniaki z wody z cebulka
-kapusta z grzybami i grochem
-gołabki z grzybami
-śledzie w śmietanie
-pierogi z kapusta i grzybami
-makowiec
-kompot z suszu
-pieczywo
-fasolka kolorowa gotowana z podsmażoną cebulką
Jak cos u was pod patrze to dodam do własnego menu.

A tu mój sposób na karpia bez ości.Filetuje i nadcinam co 5 milimetrów aż do skóry.Potem doprawiam i smaże , zaręczam że nie ma ości.
obrazek

Odp: Nadchodzą święta :)

Ufolka
  • Ufolka

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
hej
dziewczyny podajcie przepis na takie swoje kluski z makiem, robicie takie pampuchy? u nas w domu nie robiło się tego, ale słyszałam że są super, więc chciała bym w tym roku spróbować Stałym bywalcem na Świątecznym stole są:
Ryba po grecku,
Ryba smażona na biało,
Śledź w oleju,
Śledź w occie,
Bigos z kapusty z grzybami,
Barszcz czerwony
Paszteciki z kapustą i grzybami
Kompot,
Kisiel,
Kutia itd
w tym roku planuję zrobić kluski z makiem, no i szubę.. może jeszcze coś podpatrzę od was

Marysia Gandzia co to za sałatka Hawajska?

Odp: Nadchodzą święta :)

Ashanti
  • Ashanti

  • Posty: 9
  • Przepisy: 15
  • Artykuły: 0
Super muffinka Ja moje menu już prawie dopięłam na ostatni guzik Bedzie barszczyk z uszkami, bigos,rybka smażona (ale nie karp bo nie cierpimy),ryba po grecku,sałatka warzywna,śledzie w oleju i w sosie śmietanowo-czosnkowym, kapustka z grochem i jakies słodkości, na które już czekam z niecierpliwością i oczywiście kompot z suszu.

Odp: Odp: Odp: Nadchodzą święta :)

Nie,moja mama jest z wielkopolski

Odp: Nadchodzą święta :)

Marysia Gandzia
Moje menu na Wigilię świat Bożego Narodzenia:
1- Barszcz czerwony(czysty)
2- do barszczu uszka (wlasnej roboty) lub do wyboru kapusniaczki (tez domowej roboty)
3-Kluski z makiem
4-Pierogi z kapusta
5-"Salatka" Śledziowa
6-Ryba po grecku
7-Ryba na parze z cytryna
8-kompot wigilijny
9- makowiec
10-keks
11-deser na slodko- to zawsze niespodzianka
12-salatki "hawajska" i jarzynowa

No i to wszystko oczywiscie bigosu( i nie tylko) nie licze bo na wigilie nie jemy miesa a w bigosie jest dlatego czeka on na swoj czas na stole w dzien Bozego Narodzenia

a tu ode mnie slodka gwiazdkowa muffinka
obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 03 gru 2012 20:51 przez Marysia Gandzia)

Odp: Odp: Nadchodzą święta :)

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
dariolka195 napisał(a):

U mnie m.in wigilijny barszcz z uszkami,zupa grzybowa,rybki,moja mama ze swoich stron z których pochodzi przywiozła przepis na kluski z makiem,pierogi z kapustą i grzybami,kompot ze śliwek



czy Twoja mama pochodzi z lubelszczyzny? bo czuje u swojskie zapachy.

Odp: Nadchodzą święta :)

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
U mnie menu na tą wigilie jeszcze nie ustalone ..
aaale .. mogę juz odkryć kilka pewniakow... Mam dwa szczupaki z czego jeden bedzie w galarecie a drugi z patelni, bedzie barszczyk z uszkami domowymi, kapusta z grzybami, śledzie na kilka sposobów. na pewno kluski z makiem.. reszta jeszcze do ustalenia

Odp: Nadchodzą święta :)

U mnie m.in wigilijny barszcz z uszkami,zupa grzybowa,rybki,moja mama ze swoich stron z których pochodzi przywiozła przepis na kluski z makiem,pierogi z kapustą i grzybami,kompot ze śliwek

Nadchodzą święta :)

Ashanti
  • Ashanti

  • Posty: 9
  • Przepisy: 15
  • Artykuły: 0
Wielkimi krokami zbliża sie ten wyczekiwany z niecierpliwościa czas W związku z tym pochwalcie się, czym zaskakujecie swoich najbliższych podając do stołu Jakie potrawy wychodzą z pod waszych skrzydeł w magiczny, wigilijny wieczór?

Odpowiedz na/ edytuj Nadchodzą święta :)