Problem techniczny

Obserwuj wątek

Odp: Problem techniczny

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
hgg, wyjelas mi z ust
po prostu teraz jest szansa na spelnienie Waszych wszystkich oczekiwan.
i tyle.

pozdrowienia,
dobry

Odp: Odp: Problem techniczny

Pyza napisał(a):

Przykre jest to, że nowy właściciel rozesła maila do użytkowników a poprzedni nawet słowa do Nas nie napisał, że "słuchajcie, miło było, ale..." Myślę, że o tak poważnych zmianach powinniśmy się dowiedzieć wcześniej, teraz czuję się "zhandlowana"...


Sluchajcie, milo bylo, ale ... nie dawalismy rady z ogromem prac przy serwisie... Gotujmy.pl w zasadzie od paru miesiecy sie nie rozwijalo o nowe, zaproponowane często przez Was funkcjonalności, bo nie bylo komu tego robic. Narzekaliscie na opóźniającą się moderacje przepisow i artykułów - i mieliscie rację. Skala serwisu nas przerosla na poczatku sierpnia, kiedy to Gotujmy.pl zgodnie ze statystykami odslon i uzytkownikow pokonalo istniejace kilkukrotnie dluzej wielkiezarcie (pozostala konkurencje odstawilismy juz wieki temu) i stalo sie najpopularniejszym serwisem kulinarnym w Polsce.
Aby sprostać tym wyzwaniom portal pozyskał większych właścicieli, ale dotychczasowi w dalszym ciągu pracują na rzecz gotujmy, tylko zmieniła się forma tej współpracy. Nie przestajemy dbać o Wasze interesy, stoimy zawsze po Waszej stronie, i m. in dlatego oddalismy np. moderację przepisow w inne, mam nadzieje dobre ręce. Czy odbije sie to z korzyscią na Was - uzytkownikach - zobaczycie za jakis czas, poki co mamy w planie (teraz juz realnym) rozwoj serwisu, konkursy z PORZADNYMI nagrodami, a nie kubeczkami finansowanymi z naszych kieszeni, rozwazamy organizacje testow produktow spozywczych wsrod chetnych uzytkownikow,a w zanadrzu czeka jeszcze kilka milych niespodzianek

Jeżeli macie pytania lub wątpliwosci - ja jestem do dyspozycji, w miare mozliwosci bede udzielac odpowiedzi. Do dyspozycji pozostaje rowniez nowa moderatorka - mam nadzieje ze nie bedzie regularnie obrywac tak jak ja za kazde potknięcie...

Wiec sluchajcie, milo bylo... ale mam nadzieje ze bedzie jeszcze milej :-)

pzdr
hgg

Odp: Odp: Problem techniczny

Lucy
  • Lucy

  • Posty: 193
  • Przepisy: 13
  • Artykuły: 0
pinecha napisał(a):

witaj Buniu :-)
... przyszłość strony? ... dzisiaj zakłada się serwisy www z myślą szybkiego zhandlowania


to dlaczego nie zalozysz serwisu www i go szybko nie zhandlujesz?
lucy

Odp: Problem techniczny

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Witaj, Tit, tu dobry ze starego teamu.
Skoro juz tu jestes, ja nie bede pewnie tak czesto zagladal, ale mysle, ze mimo wszystko bedziemy sie tu spotykac.
Mysle, ze sobie poradzisz z tym zastępem buntowników
Tak naprawde to bardzo fajna spolecznosc, ale w zwiazku z niejasnosciami mogli sie poczuc nieswojo. Mysle, ze powitają Cię gorąco
Ja już to robię!

Odp: Odp: Problem techniczny

Witam,
niniejszym chciałabym się ujawnić i coś niecoś wyjaśnić. Rzeczywiście na gotujmy nastąpiły pewne zmiany, a ja między innymi ze strony Infornextu, a właściwie redakcji wieszjak.pl jestem osobą odpowiedzialną za to aby wszystko tu dobrze funkcjonowało. Żeby prezentacji stało się zadość, co prawda na gotujmy mam niewielki dorobek, ale moje przepisy i artykuły można przejrzeć na wieszjak.pl, są to: kuchnia-wloska.wieszjak.pl, kuchnia-chinska.wieszjak.pl, kuchnia-francuska.wieszjak.pl, kuchnia-polska.wieszjak.pl, grzyby.wieszjak.pl.
Gotuję od dziecka, od 6-tego roku życia, ponieważ moja mama miała całkowitego świra kulinarnego (nawet zrobiła dyplom z gotowania i wymyślała przepisy zawodowo), a mnie używała jako swoją pomoc kuchenną przy organizacji gigantomańskich przyjęć. Od 12-tego roku życia wymyślam własne potrawy, które testuję na przyjaciołach i rodzinie. Tyle o sobie...
Pragnę was wszystkich zapewnić, że nikt was nie zostawił i nie opuścił, właściciele wciąż dla gotujmy pracują i dbają, żeby nikomu się nie stała krzywda.
Wieszjak.pl, podobnie jak gotujmy.pl jest nowym portalem błyskawicznie się rozwijającym i także współtworzonym przez społeczność użytkowników - ekspertów.
Myślę, że na tych zmianach cała społeczność gotujmy.pl nie straci, a może i zyska. Ze swojej strony życzyłabym sobie, aby na gotujmy jak najmniej było cwaniactwa i bzdetów typu papryka posypana solą i pieprzem, czy kanapka z pasztetem, a jak najwięcej prawdziwych, wspaniałych przepisów i fajnych ludzi.
Myślę, że za chwilę odezwą się także dotychczasowi moderatorzy. Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale moderowanie gotujmy to zwyczajnie wiele, wiele, wiele pracy i stresu, żeby nie popełnić błędu. Bądźcie więc z początku życzliwi.
Acha, i jeszcze proszę o wszelkie uwagi i postulaty ( z umiarem rzecz jasna ), szczególnie od największych wyjadaczy. Będę wdzięczna za pomoc. Proszę się także nie dziwić, że będę pytać o wasze podwójne tożsamości na innych portalach bo ich jeszcze nie znam. Jeszcze się będę odzywać. tutaj Tit.

Odp: Problem techniczny

Witam,
niniejszym chciałabym się ujawnić i coś niecoś wyjaśnić. Rzeczywiście na gotujmy nastąpiły pewne zmiany, a ja między innymi ze strony Infornextu, a właściwie redakcji wieszjak.pl jestem osobą odpowiedzialną za to aby wszystko tu dobrze funkcjonowało. Żeby prezentacji stało się zadość, co prawda na gotujmy mam niewielki dorobek, ale moje przepisy i artykuły można przejrzeć na wieszjak.pl, są to: kuchnia-wloska.wieszjak.pl, kuchnia-chinska.wieszjak.pl, kuchnia-francuska.wieszjak.pl, kuchnia-polska.wieszjak.pl, grzyby.wieszjak.pl.
Gotuję od dziecka, od 6-tego roku życia, ponieważ moja mama miała całkowitego świra kulinarnego (nawet zrobiła dyplom z gotowania i wymyślała przepisy zawodowo), a mnie używała jako swoją pomoc kuchenną przy organizacji gigantomańskich przyjęć. Od 12-tego roku życia wymyślam własne potrawy, które testuję na przyjaciołach i rodzinie. Tyle o sobie...
Pragnę was wszystkich zapewnić, że nikt was nie zostawił i nie opuścił, właściciele wciąż dla gotujmy pracują i dbają, żeby nikomu się nie stała krzywda.
Wieszjak.pl, podobnie jak gotujmy.pl jest nowym portalem błyskawicznie się rozwijającym i także współtworzonym przez społeczność użytkowników - ekspertów.
Myślę, że na tych zmianach cała społeczność gotujmy.pl nie straci, a może i zyska. Ze swojej strony życzyłabym sobie, aby na gotujmy jak najmniej było cwaniactwa i bzdetów typu papryka posypana solą i pieprzem, czy kanapka z pasztetem, a jak najwięcej prawdziwych, wspaniałych przepisów i fajnych ludzi.
Myślę, że za chwilę odezwą się także dotychczasowi moderatorzy. Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale moderowanie gotujmy to zwyczajnie wiele, wiele, wiele pracy i stresu, żeby nie popełnić błędu. Bądźcie więc z początku życzliwi.
Acha, i jeszcze proszę o wszelkie uwagi i postulaty ( z umiarem rzecz jasna ), szczególnie od największych wyjadaczy. Będę wdzięczna za pomoc. Proszę się także nie dziwić, że będę pytać o wasze podwójne tożsamości na innych portalach bo ich jeszcze nie znam. Jeszcze się będę odzywać. tutaj Tit.

Odp: Problem techniczny

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Kochani,

Proszę Was o zachowanie zdrowego rozsądku.
Nic się nie zmieni, chyba, że na lepsze.
Prosze o pare dni cierpliwosci.

pozdrowienia!

Odp: Problem techniczny

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Założyłem osobny wątek na ten temat. Wątek ma tytuł "Czuję się oszukany"

zmieniono 1 raz (ostatnio 02 paź 2009 11:54 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Problem techniczny

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Buniu, mądrze prawisz! Ja, przynajmniej narazie, nigdzie się nie wybieram ku radości jednych a na złość innym...

Odp: Problem techniczny

Babciagramolka
Dziewczyny nie szalejcie proszę - dajmy czas nowemu kierownictwu .Też jestem zdania ,że zatrzymywanie przepisów i zdjęć na siłę nie ma sensu - bo co z tego ,że iles przepisów zostanie kiedy zdenerwowani użytkownicy znikną . Na kazdej stronie jest coś co nam się nie podoba - ale to przecież czyjas strona i on decyduje . Z tego co widze to zebrało się tu grono pasjonatów - może warto po prostu podyskutować z moderatorami co my o czymś myślimy i wypracować taki profil strony który będzie korzystny dla właścicieli a nam da zadowolenie .
Prawda jest taka ze strona musi na siebie pracować ( reklamy, linki sponsorowane itp ) . Jezeli nie są to takie wpadki jak z oliwą hiszpańską to mnie osobiście to nie przeszkadza .Czasem akurat taka reklama komus sie przyda - byle nie właziła nachalnie w przepisy .
Akurat teraz jest wyświetlana reklama Łap-Polu - firmy wedliniarskiej. Z przyjemnością napisałam komentarz do tego bo tak się składa że wygrałam w ich konkursie i dostałam w nagrodę ich kiełbaski .Po prostu pycha - jak swojskie . Myślę ,ze warto byśmy my też polecali różne produkty .Ja na przykład z takiego polecenia zainteresowałam się suszoną żurawiną .
Pomyślcie nad tym co by nas ucieszyło - jakie zmiany , a co nas martwi .Napiszcie o tym . Popracujmy wspólnie .

Odpowiedz na/ edytuj Problem techniczny