Program o zjadaniu robaków?

Obserwuj wątek

Odp: Program o zjadaniu robaków?

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
ojoj, przerazila mnie mysl, ze moze oni te kamienie mieli z chin....

Odp: Program o zjadaniu robaków?

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Sytuacja jest zupelnie inna w anglii, raz na bardzo kamienistej plazy widzielismy jak sie rozklada stoisko z pamiatkami, wyciagali z vana i kladli na stoliku dokladnie takie same kamienie jake lezaly wokol stolika, tylko ich mialy ceny przyklejone

A my tez mamy fobie na punkcie produkcji w chinach, ostatnio jadac kolo cyrku stwierdzilam, ze gdzies musi byc fabryka namiotow cyrkowych, na co moj maz:
pewnie w chinach miedzy fabryka 100letnich zbukow a fabryka malutkich opakowan na porcje dzemow i masla....

Odp: Program o zjadaniu robaków?

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Właśnie to jest najgorsze,że wybija się masę ślimaków(mam nadzieje,że obecnie jest większość hodowlana chociaż kto ich tam wie) na pamiątki ,które tak naprawdę nie są związane z odwiedzanym miejscem. Tak trochę kiepsko przywieźć przykładowo muszlę lambis truncata znad Bałtyku.

Odp: Program o zjadaniu robaków?

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
;-)
heh przesladuje mnie wizja produkcji w Chinach doslownie wszystkiego, nie dawniej niz przedwczoraj na plazy na Krecie obstawialismy z kolega czy takie efektowne muszle, ktore de facto mozna bylo tam kupic w sklepach z pamiatkami, a wiec czy te muszle fabrykuje sie po prostu w Chinach
bo tam woda piekna, czysta, fajne rybki, ale takich muszli za cholere nie bylo

Odp: Program o zjadaniu robaków?

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
hehehe w Chinach produkują wszystko od pamiątek w stylu ciupaga z Zakopanego i latarnia morska z Kołobrzegu po 100 letnie zbuki które są ich przysmakiem czy jakieś inne jaskółcze gniazda (poprawcie jak coś przekręcam )

Odp: Program o zjadaniu robaków?

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Ja wroce do tych robakow, znaczy zdarzylo mi sie czasem ogladac ten program choc fanka nie jestem, ale nie o tym chcialam...
raz kazali komus zjesc zbuka, przy czym powiedzieli ze jest to 100 letni zbuk, zapadlo mi to gleboko w pamiec, bo sie zastanawialam, jakim cudem oni zdobyli 100letniego zbuka?
Po dluzszym zastanowieniu doszlam do wniosku, ze musi byc w chinach fabyka 100letnich zbukow...

Odp: Program o zjadaniu robaków?

Doda
  • Doda

  • Posty: 21
  • Przepisy: 97
  • Artykuły: 0
z ust mi wyjeliscie... odnosnie wkrecania ludzi to fajna inicjatywa, mozemy zrobic cos od 0, tylko swojego...

Odp: Program o zjadaniu robaków?

Lucy
  • Lucy

  • Posty: 193
  • Przepisy: 13
  • Artykuły: 0
mediana, dość apokaliptyczna wizja, ale nie sposob sie nie zgodzic...
z flakami i mozdzkami dobre porownanie, wszystko jest kwestia kultury i tradycji

a tak przy okazji to sluchajcie nie macie jakichs znajomych zeby ich sciagnac na forum? wezmy sprawe w swoje rece i rozkrecmy to troche zeby wiecej ludzi sie tu pojawilo bo wieje nuda a chyba niektorzy sie juz troche zadomowili tutaj i milo jakby jakies nowe twarze sie pojawialy. ja sprobuje dac znac kuzynce, nie wiem jak ona, ale ciocia zawsze umiala gotowac, moze sie wkreca obie ;-)

Odp: Odp: Odp: Odp: Program o zjadaniu robaków?

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
dobry napisał(a):

Malgosia napisał(a):

Ja tam lubie to ogladac Azjaci jedza to bez konkursu, robale i inne paskudztwa kupuje sie na wage na targowisku.

ooo...! i wtedy jest to ok. jedza bo taka tradycja i kultura.
a nie dlatego, ze ktos sypie kasa zeby podniecic chore spoleczenstwo...


Najgorsze jest to że przez takie programy przedstawia się w złym świetle wiele dość smacznych rzeczy np baranie móżdżki nie wyglądają apetycznie ale są smaczne podobnie jak robale odpowiednio przygotowane mogą być smaczne- kwestia podejścia (przecież nasze kultowe flaki też nie są zbyt efektowne) całkiem prawdopodobne że w niedalekiej przyszłości będzie to jedyne białko zwierzęce na jakie będzie nas stać

Odp: Program o zjadaniu robaków?

Lucy
  • Lucy

  • Posty: 193
  • Przepisy: 13
  • Artykuły: 0
fakt ze bb kiedys czesał, pierwsza, druga edycja to bylo cos na co sie czekalo.. teraz jak widze te kolejne klony to robi sie zal i smutno
w pierwszych dwoch bylo smieszno

Odpowiedz na/ edytuj Program o zjadaniu robaków?