Co ugotować na Wigilię

Obserwuj wątek

Odp: Co ugotować na Wigilię

Babciagramolka
Otwarta to ja na nowości jestem ale może niekoniecznie na Wigilię .W tym jednym dniu wolę tradycję - uszka z grzybami wg przepisu Prababci takie jakie robiono w Rodzinie 100 lat temu, barszcz czerwony ( grzybowa a w zasadzie borowikowa i tu z makaronem , rybna , migdałowa ) , wszelkiego rodzaju ryby , kapusta z grzybami, kompot z suszu , makowiec , kluski z makiem , kutia itp itd . A z makaronem mogę eksperymentoweac po Świętach .
Co nie znaczy że gdybym spędzała Wigilię we Włoszech i tam podano makaron z czymś to bym nie zjadła . Ale raczej Wigilii ( akurat tego Święta ) spędzać nie w gronie Rodzinnym nie przewiduję ( nigdy - nie wyobrażam sobie wczasów , wyjazdów itp ).

Odp: Co ugotować na Wigilię

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
no niewiem... u mnie makaron to tylko jako kluski z makiem, innych dan z makaronem nie ma.. czasami pojawia sie zupa grzybowa.. i to wszystko

Odp: Odp: Odp: Odp: Co ugotować na Wigilię

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Weronka, nie zrozumiałaś przesłania

Odp: Odp: Odp: Co ugotować na Wigilię

Weronka
  • Weronka

  • Posty: 67
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 28
Pyza napisał(a):

bo Lubella


makaron to przecież nie tylko lubella? Chociaż sama często kupuję. W pytaniu chodzi o przepisy na dania makaonowe więc nie ograniczajmy się do konkretnych marek. Ja ze swojej strony proponuje makaronowe muszle faszerowane grzybowym farszem

Odp: Odp: Co ugotować na Wigilię

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
bo Lubella

Odp: Co ugotować na Wigilię

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
U mnie w domu z makaronem to były wyłącznie kluski z makiem, pomyślałam, że może warto rozszerzyć ofertę makaronową, tylko nie wiedzialam jak. Krewetki Ciekawe, Wigilia chyba w nieco awangardowym stylu

Odp: Co ugotować na Wigilię

joan851
  • joan851

  • Posty: 2
  • Przepisy: 20
  • Artykuły: 0
Moja teściowa robi tradycyjną zupę grzybową właśnie z makaronem Słyszałam też popularnym daniem na wigilię są krewetki ( znajdziesz tutaj fajne przepisy z krewetkami i makaronem, może sałatki). A dlaczego właściwie z makaronem

Co ugotować na Wigilię

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Hej

Chciałabym Was spytać, jakie macie pomysły na wigilijne dania z makaronem? Poza kluskami z makiem, co można ciekawego wyczarować?

Odpowiedz na/ edytuj Co ugotować na Wigilię