Co warto zjeść na węgrzech?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Co warto zjeść na węgrzech?

iggy
  • iggy

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Co warto zjeść na Węgrzech?
1) Gulasz - ten węgierski jest pyszny
2) Langosza - polecam
3) Naleśniki a'la Gundel - pyszotka
4) Węgrzy posiadają w swoim narodowym menu bardzo dobre zupy, niejednokrotnie zaprawiane mielona papryka


iggy

zmieniono 1 raz (ostatnio 10 sie 2010 13:28 przez iggy)

Odp: Co warto zjeść na węgrzech?

marasenha
  • marasenha

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Wszelkiego rodzaju gulasze, potrawy oparte na papryce. Polecam także gulasz rybny, czyli zupę Honwetów. Moim ulubionym daniem są duszone ziemniaczki, w sosie paprykowo-pomidorowym. Pycha, zaglądnijcie do książki Makłowicza o Węgrach, bardzo fajne, smaczne przepisy.

Odp: Odp: Co warto zjeść na węgrzech?

Langosze, a jako dodatek mięso smażone na głębokim oleju do tego czuszki konserwowe (często w barach przytargowiskowych kiedyś było takie żarełko), lecso (chociażby po to by zjeść PRAWDZIWE lecso), zupę rybną po węgiersku. Taką jaką jadłem w Szolnok'u (nie pamiętam nazwy restauracji z tarasem nad samą Cisą) ale smak niezapomniany, nawet dla bardzo(!) wybrednych. Salami węgierskie i to takie oryginalne można kupić w Polsce.
No i jeszcze kukurydzę taką prosto z kolby. Wypić do tego "borok palinkę"ale bez przesady. Palinki węgierskie są pyszne.
O winie nie będę pisać bo to normalne, winiarni jest pełno i to takich gdzie wino podają prosto z beki. Bogracze, gulasze to juz inna sprawa. Gulasz węgierski rybny(!) to już istne arcydzieło kulinarne nad Balatonem, w Siofok lub po drugiej stronie w Balatonalmadi czy w drugim końcu morza/jeziora (przy przystani w Keszthely). Tak jak zupę rybną odtworzyłem tak gulaszu rybnego nie udało mi się takiego samego zrobić.

Odp: Co warto zjeść na węgrzech?

dziqa
  • dziqa

  • Posty: 6
  • Przepisy: 4
  • Artykuły: 0
KUCHNIA WĘGIERSKA SŁYNIE Z KONSUMOWANIA PAPRYKI W KAŻDEJ POSTACI,OD SUROWEJ PO SPROSZKOWANĄ A NAJLEPSZE WĘGIERSIE JEDZONKO PRZYRZĄDZANE JEST W TAK ZWANYCH BOGRACZACH,CZYLI ŻELIWNYCH GARNKACH WIESZANYCH NAD OGNISKIEM NA TRÓJNOGU!
POLECAM SZCZERZE TĄ KUCHNIĘ!
http://grillowo.blogspot.com/

Odp: Co warto zjeść na węgrzech?

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Ja z mojego pobytu na Wegrzech (bylo to wiele lat temu) pamietam pyszna faszerowana papryke.

Odp: Co warto zjeść na węgrzech?

sara24
  • sara24

  • Posty: 5
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 1
Salami jedno z najlepszych na swiecie

Odp: Odp: Co warto zjeść na węgrzech?

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
annajot napisał(a):

generalnie chyba kuchnia wegierska bazuje na duzej ilosci ostrrrych przypraw, wiec do dan trzeba zamawiac duuuuzo wody ;D

albo wina ...mają zacne więc warto ... co do jedzenia to genialna jest galuszka i mitosz ...to takie kluseczki i gulasz z chlebem ...polecam rownież pikantne kielbaski z grila no i wszechobecną kukurydzę z solonym masłem

Odp: Co warto zjeść na węgrzech?

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
generalnie chyba kuchnia wegierska bazuje na duzej ilosci ostrrrych przypraw, wiec do dan trzeba zamawiac duuuuzo wody ;D

Odp: Co warto zjeść na węgrzech?

jarek-energy
no i tokay

Odp: Odp: Co warto zjeść na węgrzech?

jarek-energy
gulasz , to napewno , przyprawy na bazie papryk różnego rodzaju , te najostrzejsze najlepsze , napewno ajwar , lub coś w tym rozaju z papryki pomidorow i baklażanów , leczo , warto zjeśc leczo i wieeele wieeele innych rzeczy

Odpowiedz na/ edytuj Co warto zjeść na węgrzech?