co zrobić ółtorarocznemu niejadkowi na obiad??

Obserwuj wątek

Odp: co zrobić ółtorarocznemu niejadkowi na obiad??

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć! To, co napisała Babciagramolka jest naprawdę super. Moja kuzynka miała niejadka, ma nadal, ale wmuszali w niego jedzenie, a on strasznie płakał i robił histerie, oczywiście nic przy tym nie jedząc. Teraz spodziewa się drugiego dziecka, więc poinformuję ją, jak tym razem może postąpić

Odp: co zrobić ółtorarocznemu niejadkowi na obiad??

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
tu masz jeden ze sprawdzonych przepisów dla pociech
https://gotujmy.pl/makaron-z-serkiem-topionym,przepisy,72444.html

Odp: co zrobić ółtorarocznemu niejadkowi na obiad??

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
I znowu zgadzam sie z tym, ze Bunia jest Wielka. Jestes niesamowita kobieta

Odp: co zrobić ółtorarocznemu niejadkowi na obiad??

Babciagramolka
i na koniec :
-pieczone mięso razem z jarzynami + ziemniaczki
-ziemniaki puree , duszone mięso
-ziemniaczki, szpinak , martadela podsmażona z patelni grillowej ( kawałek w całosci bo Kuba też chciał grilla ) - żuł przez cały obiad
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 29 maj 2010 09:01 przez Babciagramolka)

Odp: co zrobić ółtorarocznemu niejadkowi na obiad??

Babciagramolka
cd dziecięcych obiadków :
-makaron z sosem udającym boloński ( z mielonego z kurczaka w sosie pomidorowym ) - reszta miała normalne bolognese
- kluski z sosem i kapustka duszona ( zjadał 1 łyzeczkę , ale musiała być )
-pierogi z serem
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 29 maj 2010 09:04 przez Babciagramolka)

Odp: co zrobić ółtorarocznemu niejadkowi na obiad??

Babciagramolka
A teraz jeśli chodzi o to co gotować ?
Moja rada : Wszystko . W tym wieku dziecko już powinno próbowac wszystkich smaków .Oczywiście w wersji dla dzieci .Dzieciaki uwielbiająwszystko co maziowate ( sosy , kluchy , ziemniaczki puree ) .Zupa najlepiej zmiksowana albo z utartymi warzywami .Mięso bardzo dobrze upieczone lub ugotowane , lub uduszone - podzielone na strzępki .Kotlety typu schabowe raczej nie , no chyba , że dziecko lubi trzymac kawałek w łapce i żuć .
Wstawiam przykładowe obiady wnuka ( miał wtedy rok i 7 miesięcy )
-środek z gołąbka z sosem ( bez kapusty )
-koperkowa i pierogi ruskie
-gulasz z ziemniaczkami puree
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 29 maj 2010 08:52 przez Babciagramolka)

Odp: co zrobić ółtorarocznemu niejadkowi na obiad??

Babciagramolka
To ja Ci podpowiem tak .Najlepiej zrobić wszystko by nie był ( nie była ) niejadkiem . Z moich obserwacji ( a mam 4 dzieci i 9 wnuków ) wiek o którym piszesz jest kluczowy . Jak teraz Ci się nie uda to będziesz się męczyć latami. Jajważniejsze - DZIECKO MA ODCZUWAĆ PRZYJEMNOŚĆ JEDZENIA .Ma jeść samo , upaprać się po same uszy , grzebać rękami jak chce , NA SWOIM TALERZYKU , O STAŁEJ PORZE .Trzeba go przygotować do posiłku . Zrobić z tego ceremoniał .
Opiszę Ci co ja robiłam :
-30 minut przed posiłkiem : ,,Kubuś zaraz będzie obiadek "....,, Choć powachaj jak pachnie obiadek " ....,, ale będzie mniam mniam " , ,, Babciu ( ciociu , kiciu ) nie ruszaj obiadku to dla Kubusia " itp
-15 minut przed obiadem : ,, Kubuś chodź pomożesz Babci przygotować stół do obiadku " ...,, Kto położy ściereczkę Kubusia ? ( 2 takie same na zmianę , sam przynosił z kuchni i traktował jak serwetkę "
-10 minut przed obiadem : ,, Idziemy umyć łapki " ..,,
- Obiad : ten sam talerzyk , ta sama miseczka do zupy , to samo miejsce przy stole , jedzenie pokrojone , kilka małych porcji na jeden posiłek żeby dziecko się nie znudziło ( 1/2 szkl zupy, łyżka ziemniaków, łyżka mięsa, łyżka warzyw ).Dziecko je samo z delikatną pomocą ( Mama siedzi obok i drugą łyżką podaje pomiędzy tym co dziecko samo nabiera )
-poi obiedzie - dziecko samo sprząta po sobie , wynosi naczynia do kuchni ( plastikowe ) , serwetkę ( ściereczkę ) - idzie umyć buzię i łapki.Jest chwalone pod niebiosa jak to ślicznie zjadło choć by zjadło 1 łyżkę .
System zaczyna działać tak po miesiącu od rozpoczęcia .

A teraz dla ilustracji :
obrazek obrazek obrazek

co zrobić ółtorarocznemu niejadkowi na obiad??

morelive2007
ja wymiękam ,macie pomysły

Odpowiedz na/ edytuj co zrobić ółtorarocznemu niejadkowi na obiad??