Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?

Obserwuj wątek

Odp: Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?

ptychu
  • ptychu

  • Posty: 656
  • Przepisy: 102
  • Artykuły: 32
Pragnę dodać, że przeszłam pomyślnie dwie ciąże w trakcie , których z przyjemnością jadłam sery pleśniowe. Nic nie wiedziałam na temat ich szkodliwości w okresie ciąży. Ale gdybym nawet wiedziała i miała na nie ogromną ochotę( jak to bywa w takim stanie) to pewnie też bym zjadła. Nie mówimy tu przecież o ilościach hurtowych. Smacznego

Odp: Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?

darek112
  • darek112

  • Posty: 131
  • Przepisy: 172
  • Artykuły: 0

Odp: Odp: Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
No pewnie tak, ale tylko przez zajmowanie sie nimi? Ja na szczescie nie mam zwierzatek.

Odp: Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
aaa no chyba,że tak ale jeśli chodzi o listeriozę to można się zarazić od świnki morskiej lub królika niekoniecznie od zwierząt hodowlanych.

Odp: Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Moze i nie ale sprzedaje sie zagraniczne sery plesniowe.

Odp: Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
myślałam,że w Polsce nie produkuje się nic z niepasteryzowanego mleka.

Odp: Odp: Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Akurat jestem w temacie i tu nie chodzi o penicillium candida ale o to ze te sery moga zawierac bakterie Listeria monocytogenes, chyba glownie stad ze sa wykonywane z niepasteryzowanego mleka, zakazenie ta bakteria moze prowadzic do poronienia, przedwczesnego porodu lub powodowac infekcje u noworodka jak np. zapalenie opon mozgowych, dlatego warto unikac tych serow w ciazy, jak rowniez niepasteryzowanego mleka, pasztetow, niedogotowanego miesa, surowych ryb i owocow morza
Ja zrezygnowalam choc lubie bardzo sery plesniowe, ale zdrowie dziecka wazniejsze...

Odp: Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Nie wiem czy robiono badania nad wpływem penicillium candida spożywanego przez matkę na płód ale fakt jest faktem że z grzybkami tudzież z pleśnią nie ma żartów więc raczej ostrożnie A swoja drogą pewnie na allegro jest wszystko więc mają pleśnie w tabletkach i bakterie jogurtowe można się bawić we własnoręczną produkcję

Odp: Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?

Lucy
  • Lucy

  • Posty: 193
  • Przepisy: 13
  • Artykuły: 0
W kazdym razie ja nie bede jadla, jest mnostwo innych cudownych rzeczy, po co ryzykowac?

Odp: Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
obiegowa opinia funkcjonujaca wsrod moich znajomych jest wlasnie taka, ze nie mozna, natomiast trzeba chyba zasiegnac porady lekarskiej zeby rozwiac watpliwosci
chociaz obawiam sie, ze i w tym ostatnim wypadku moze sie okazac, ze opini bez liku

Odpowiedz na/ edytuj Czy to prawda, że w ciązy nie wolno jeść serów pleśniowych?