Dania regionalne

Obserwuj wątek

Odp: Dania regionalne

LIDZIA
  • LIDZIA

  • Posty: 25
  • Przepisy: 329
  • Artykuły: 14
Danie regionalne... super! Jestem za tą kategorią.

Odp: Dania regionalne

LauraPalmer
ja uwielbiam poznańskie pyzy z gęstym sosem do mięsa... sama niestety nigdy nie robię. czekam na odwiedziny cioci z Wielkopolski

Odp: Dania regionalne

głodna
  • głodna

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
mieszkam na Dolnym Śląsku, ale kompletne nie znam tutejszej kuchni. Możecie coś na to poradzić? szukam jakiś ciekawych przepisów na dania regionalne, w niedzielę idę ja jarmark regionalny do arkad i mogłabym tam kupic jakieś produkyt, ale co potem z tego ugotować?

Odp: Dania regionalne

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
to może ktoś przetłumaczy te wypowiedzi na polski tak by inni mogli zrozumieć?

Odp: Odp: Dania regionalne

caroline1983
Bahus napisał(a):

No wiesz jo tyż znom funfla zes Zaniemyśla ino, że ten szczun to wpierw zes Chwaliszewa był. Robił wew składzie, a właściwie wew sklepie tego składu gdzie berbeluchy pilnowoł coby inne szczuny jej nie wywlekły. To był Beniu co z Froncką od kolejorza z Jeżyc się hajtnął. Taki fleja jeden, co w porach gdzik mioł a w gierach galarę. Ale pewnie to nie Twój onkiel....A czy ten Twój nie był czasami golorzem z Łazorza? Tym co wpierw spuszczał włosy a potem robił na piuntym peronie i wajchy takim dynksem przewalał ?... Ignac mu było.



Ja mieszkam w wielkopolsce ale spory kawałek od Poznania (za Koninem) i widzę ze w moich stronach sporo słów z gwary poznańskiej jest w użyciu.

Odp: Odp: Dania regionalne

Bahus napisał(a):

No wiesz jo tyż znom funfla zes Zaniemyśla ino, że ten szczun to wpierw zes Chwaliszewa był. Robił wew składzie, a właściwie wew sklepie tego składu gdzie berbeluchy pilnowoł coby inne szczuny jej nie wywlekły. To był Beniu co z Froncką od kolejorza z Jeżyc się hajtnął. Taki fleja jeden, co w porach gdzik mioł a w gierach galarę. Ale pewnie to nie Twój onkiel....A czy ten Twój nie był czasami golorzem z Łazorza? Tym co wpierw spuszczał włosy a potem robił na piuntym peronie i wajchy takim dynksem przewalał ?... Ignac mu było.

A to fajne i prawie wszystko wiem .Otóż mój onkiel to wajch tym dynksem nie przewalał tylko kolejarzem był i Marek mu było a hajtnął się z nie Froncką z Jeżyc ino z Marią z Gdyni.Alem się uśmiała jak rzadko kiedy.Bahusku jaka fajna ta wasza gwara .Ja tam mogła bym jej słuchać i słuchać.

Odp: Dania regionalne

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
no tośmy wszystko zrozumieli

Odp: Dania regionalne

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
No wiesz jo tyż znom funfla zes Zaniemyśla ino, że ten szczun to wpierw zes Chwaliszewa był. Robił wew składzie, a właściwie wew sklepie tego składu gdzie berbeluchy pilnowoł coby inne szczuny jej nie wywlekły. To był Beniu co z Froncką od kolejorza z Jeżyc się hajtnął. Taki fleja jeden, co w porach gdzik mioł a w gierach galarę. Ale pewnie to nie Twój onkiel....A czy ten Twój nie był czasami golorzem z Łazorza? Tym co wpierw spuszczał włosy a potem robił na piuntym peronie i wajchy takim dynksem przewalał ?... Ignac mu było.

zmieniono 3 razy (ostatnio 04 sie 2010 00:56 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Dania regionalne

Bahus napisał(a):

"klemcugi na zalckaście" to to samo co "klemcuszki na zalckaściszce", różnią się tylko tym, że tam daje się sznytloch, a tutaj redychy i skrzyczki. Co niektóre istne dają jeszcze młodzi i glupek. Ale wiara wie, że glupki w chabasie to poruta i istny szport. To tak jakby gichnnąć swintojanek do gziku z pyrami i wincem zes drzuzgawek popić. Tak jedzą ino nojszpłaty i zdalasiałe pryki a nie wiara ze sznytem.

PS. Ino mi się nie kielczyć Bo śwignę w sznupę kamlotem i kneblem jak kejtra pogłaskam.

Na końcu to chyba jakaś grozba?Może żeby się nie wyśmiewać?A ja nie mogę i muszę.Staram się to czytać i coś zrozumieć.Ale marnie mi to idzie.Mam jednak w rodzinie tajną broń.Wuja co z okolic Zaniemyśla pochodzi.Ten to chyba by wiedział.Jak Bahus nie przełoży tego na polski to będę musiała pomocy szukać

Odp: Dania regionalne

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
"klemcugi na zalckaście" to to samo co "klemcuszki na zalckaściszce", różnią się tylko tym, że tam daje się sznytloch, a tutaj redychy i skrzyczki. Co niektóre istne dają jeszcze młodzi i glupek. Ale wiara wie, że glupki w chabasie to poruta i istny szport. To tak jakby gichnnąć swintojanek do gziku z pyrami i wincem zes drzuzgawek popić. Tak jedzą ino nojszpłaty i zdalasiałe pryki a nie wiara ze sznytem.

PS. Ino mi się nie kielczyć Bo śwignę w sznupę kamlotem i kneblem jak kejtra pogłaskam.

zmieniono 1 raz (ostatnio 03 sie 2010 18:53 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odpowiedz na/ edytuj Dania regionalne