jak sie odżywiać przy anemii??

Obserwuj wątek

Odp: Odp: jak sie odżywiać przy anemii??

ciasteczka
Przy anemii warto jeść mięso wołowe ( a w tym nerki oraz serce), mięso z indyka.

Z warzyw i ziół idealna będzie natka pietruszki, szczypiorek ziemniaki, strączkowe warzywa czyli groch, fasola i soja. Do tego suszone owoce oraz soki: sok z marchewki i buraków.

Odp: jak sie odżywiać przy anemii??

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
A próbowałaś pokrzywy? O tej porze roku możesz kupić herbatę z pokrzywy i ją zaparzyć i pić. Przy czym przy piciu pokrzywy trzeba trochę więcej pić wody Sok z surowego buraka oraz sałatki z surowym burakiem. Sok pić mogę, ale osobiście surowych buraków nie znoszę. Jakoś mi przez gardło przejść nie mogą.

Odp: Odp: jak sie odżywiać przy anemii??

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Czy ten młody jęczmień da się w ogóle pić? Kiedyś próbowałam i nie mam najlepszych wspomnień... Może jest jakiś sposób na jego przyrządzenie?

Odp: jak sie odżywiać przy anemii??

asap
  • asap

  • Posty: 8
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Czytałam ostatnio artykuł, że ryzyko anemii zwiększają niedobory witaminowo-mineralne, a im z kolei przeciwdziała picie młodego zielonego jęczmienia. Ja go piję od lat i faktycznie nie mam anemii ale też nie wiem co by było, gdybym go nie piła Tak czy siak polecam przeczytać artykuł: http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/mlody-jeczmien-bio-na-odchudzanie-odzyskaj-sily-witalne-i,2405677,artgal,t,id,tm.html, może on Ci pomoże

Odp: jak sie odżywiać przy anemii??

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Hej! Sama walczyłam z anemią, na szczęście udało mi się ją pokonać. Zdecydowanie bardzo dobre są buraczki, rzeczywiście pomagają. Oczywiście: sałata, zielony groszek (dużo zielonego), mięso wołowe. W trakcie anemii trzeba niestety zapomnieć o słodyczach.

Odp: jak sie odżywiać przy anemii??

benna
  • benna

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Możesz jeść więcej warzyw jednak znacznie lepiej przyswajalne jest żelazo z wątróbki. jednak znacznie lepszy smak ma wołowina, np. kabanosy

Odp: jak sie odżywiać przy anemii??

Monika Kucharek
Żelaza w szpinaku nie ma dużo, to był błąd naukowców z tego co kiedyś gdzieś przeczytałam.

Żelaza bardzo dużo masz w burakach, więc je jedz. Ja jeszcze piłam sok ze świeżego buraka (w sensie ze nie gotowany), ale nie wiem czy to znajdziesz, posiadam wyciskarkę ślimakową i na niej sobie go robie :/

Dodatkowo zaopatrz się w tabletki z pełną grupą witamina B i powinno pomóc
Jeśli nie chcesz tabletek to dużo B jest w wątrobie.

Odp: jak sie odżywiać przy anemii??

paszteciki12
Dużo wszystkiego co zielone (pomaga przyswajać żelazo)- sałata, brokuły, szpinak itp. A z mięs to krwistą wątróbkę polecam

Odp: jak sie odżywiać przy anemii??

elwira88
  • elwira88

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Brała kiedyś żelazo ale paskudne czerwone krostki mi po nim wychodziło i dałam sie na spokój, szpinak jak najbardziej.

jak sie odżywiać przy anemii??

misiaczka85
hej macie jakieś sprawdzone diety dla osób z anemią? Ja już próbowałam wątróbki, szpinaku, kaszanki - nie wiele mi to pomogło. W końcu zaczełam zażywać zelazo chela ferr i znacznie mi sie poprawiły wyniki. Czuje sie już zdecydowanie lepiej ale chciałabym wzbogacic dietę w produkty z żelazem.

Odpowiedz na/ edytuj jak sie odżywiać przy anemii??