Kolorowo

Obserwuj wątek

Odp: Kolorowo

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Oprócz dekorowania deserów można także przyrządzać dzieciom kreatywne, kolorowe posiłki, ktoś o tym słyszał?

Odp: Odp: Odp: Kolorowo

kuchareczka1
mamaugotowana napisał(a):

Ja też rzadko dekoruję dzieciom jedzenie. A jeśli to robię to przyznaję idę na łatwiznę strzykawka i syrop owocowy można tym naprawdę fajne dekoracje zrobić np. na naleśnikach robię rysuneczki, albo sam talerz dookoła dekoruję.

z ta strzykawką to fajny pomył

Odp: Kolorowo

Paprica
  • Paprica

  • Posty: 10
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dzięki dziewczyny za porady. Powoli testuję wszystkie po kolei zaangażowałam też dzieciaki trochę w dekorowanie potraw i rzeczywiście odczuwam, że mają z tego frajdę. Może to je trochę zachęci do pałaszowania witaminek

Odp: Odp: Kolorowo

mamaugotowana
Ja akurat używam paoli, jest w miarę gęsta więc jak "rysuję" to się dekoracja nie rozpływa. A dziubek z torebki foliowej robi za grubą kreskę

Odp: Kolorowo

Paprica
  • Paprica

  • Posty: 10
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Wow strzykawka? Nigdy bym na to nie wpadła! ja co najwyżej korzystałam z odciętego dziubka w torebce foliowej... a jakiego używasz syropu? Bo chyba musi być jakaś odpowiednia konsystencja tego syropu żeby się strzykawka nie zatkała ale też żeby nie rzadkie bo nie wyjdą chyba rysunki?

Odp: Odp: Kolorowo

mamaugotowana
Ja też rzadko dekoruję dzieciom jedzenie. A jeśli to robię to przyznaję idę na łatwiznę strzykawka i syrop owocowy można tym naprawdę fajne dekoracje zrobić np. na naleśnikach robię rysuneczki, albo sam talerz dookoła dekoruję.

Odp: Kolorowo

Sathi
  • Sathi

  • Posty: 56
  • Przepisy: 59
  • Artykuły: 0
Hmm... no sama nie wiem. Mam malucha, ale nie dekoruję mu jakoś specjalnie takiego codziennego jedzenia. Zresztą niejadkiem nie jest, więc w sumie nie muszę. Prędzej już takie okazyjne rzeczy dekoruję, jak np. wypieki. Ale to też zależy od dostępności składników i nie ukrywam - czasu. Jak dzieciaki lubią owoce, czy kolorowe warzywa to uwierz bardzo dobrze i (przynajmniej wg mnie ) nie trzeba ich rozpuszczać nie wiadomo czym. Żeby potem zamiast szybkiego śniadania czy kolacji nie trzeba było budować misternych konstrukcji żywieniowych. Ale nie powiem - taka najprostsza, kolorowa posypka mojemu malcowi sprawia ogromną frajdę - jak tylko ją widzi to już ma szeeeroki uśmiech. Ostatnio użyłam żelków-misiów, wcześniej na piernikowych choinkach naklejałam na lukrze "bombki" z małych, krągłych, pudrowych cukierków. Też na jednym cieście postawiłam bałwanka uformowanego z masy marcepanowej - niestety nie zdążyłam mu zrobić zdjęcia... W każdym razie zrobiłam go tradycyjnie: trzy kulki, od największej na dole, do najmniejszej na górze. Buźkę, guziczki, itd. namalowałam zaś lukrowymi pisaczkami.

Przepis dla dzieci!

...

zmieniono 1 raz (ostatnio 22 lut 2013 13:33 przez gotująca)

Odp: Kolorowo

felicja
  • felicja

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dzieci lubią galaretki. Te z firmy Wodzisław mają duży wybór kolorów, nawet niebieska jest. Można też zrobić samemu z syropu owocowego z kawałkami owoców.
Wiadomo, że najzdrowszym deserem będą owoce, ale mało jest dzieci, które nie lubią słodkości. Ja czasami miksuję serek naturalny z jakimś syropem owocowym, różne smaki i robię warstwy w szklance wysokiej, później dobrze schładzam i mówię dzieciom, że to kawałek tęczy w szklance :-)

Odp: Kolorowo

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Nie jestem ekspertem od dzieci, małe mam doświadczenie z maluchami Ale na pewno kilka pomocnych mam znajdzie się na gotujmy

Ze swojej strony mogę tylko Ci polecić przejrzenie kategorii desery i przekąski dla dzieci - może tam znajdziesz inspiracje? Sprawdź https://gotujmy.pl/przepisy,desery-i-przekaski-dla-dzieci,i714/

Odpowiedz na/ edytuj Kolorowo