Masa do wafli

Obserwuj wątek

Odp: Masa do wafli

DoDomku
  • DoDomku

  • Posty: 20
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
No faktycznie przepis jest interesujący,ale czy po jakimś czasie wafle i polewa nie zrobią się gumowe?

Odp: Masa do wafli

A.B.
  • A.B.

  • Posty: 1458
  • Przepisy: 259
  • Artykuły: 3
jeśli komuś pomogę,to zapraszam na mój profil,tam znajdziecie przepis na masę czekoladową do waflipozdrawiam serdecznie

Odp: Masa do wafli

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Z nutellą

Odp: Masa do wafli

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
najlepsze są suche wafle z dżemem lub kremem czekoladowym

Odp: Odp: Masa do wafli

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
luna19 napisał(a):

... karteluszki gdzies mi z zeszytu wywiało..


Odp: Masa do wafli

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
ja tez jesli juz robie wafle to z karmelem... albo gotową masą-krówkową z puszki..
kiedys robilam jakąś orzechową z czekoladą rozpuszczoną ale nie mam pojecia jakie byly proporcje ... karteluszki gdzies mi z zeszytu wywiało..

Odp: Masa do wafli

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
a ja takie przesiąknięte wafle wolę. Jeśli przez 3 h będziesz gotować skondensowane słodzone mleko w puszcze, to wyjdzie Ci masa, która po rozsmarowaniu nie wchłonie się w wafle i pozostaną kruche

Odp: Masa do wafli

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Darth Vader napisał(a):

Powiedzcie mi, co zrobić, żeby taka prosta masa do przekładania wafli - z galaretki, masła, mleka w proszku, cukru itp. nie wyszła "gumowa"?
Na początku jest niby ok., a po kilku godzinach - wafle robią się gumowe :/

Właśnie dlatego rzadko robię wafle w domu! Moim zdaniem problem tkwi w wilgotności masy. Jeśli jest zbyt wilgotna, wafle nią nasiąkają i robią się, jak napisałeś, gumowate. Chyba najlepsza jest masa z mleka w proszku.

Masa do wafli

Darth Vader
Powiedzcie mi, co zrobić, żeby taka prosta masa do przekładania wafli - z galaretki, masła, mleka w proszku, cukru itp. nie wyszła "gumowa"?
Na początku jest niby ok., a po kilku godzinach - wafle robią się gumowe :/

Odpowiedz na/ edytuj Masa do wafli