menu na komunię syna POMOCY

Obserwuj wątek

Odp: menu na komunię syna POMOCY

kk001
  • kk001

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Może nie o potrawy, ponieważ komunia mojego dziecka odbyła się w lokalu ale mogę podesłać tobie link do cukierni, w której kupowałam ciasta https://e-torty.pl/komunia . Ułatwieniem jest fakt ,że dowożą do domu więc jeden problem mniej

Odp: menu na komunię syna POMOCY

Annisa
  • Annisa

  • Posty: 14
  • Przepisy: 116
  • Artykuły: 2
Myślę że na komunii nie może zabraknąć tortu - śmietankowy z owocami to chyba najprostsza i najbezpieczniejsza opcja. Jeśli chodzi o zupę, to postawiłabym na klasykę - rosół. Co do drugiego dania: kurczak w różnych postaciach, schabowe, pieczeń czy mielone nadadzą się idealnie. Do tego ze 2-3 różne surówki i ziemniaczki. Jeśli chcesz podać więcej niż jeden deser to polecam galaretki z owocami i bitą śmietaną, miniaturowe ptysie z kremem lub sernik z czekoladą.

Odp: menu na komunię syna POMOCY

maroony
  • maroony

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jeżeli mamy znajomych, którzy kwestię gotowania w dniu komunii powierzyli cateringowi, warto zapytać mniej więcej jakie dania się u nich pojawiły. Od siebie mogę dodać, że zawsze sprawdzają się dania typu roladki, kotlety (schabowe, z fileta) oraz przeróżne dania mięsne, z których na pewno większość gości będzie w zupełności zadowolona

Odp: menu na komunię syna POMOCY

klara28
  • klara28

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja w ubiegłym roku organizowałam komunię w domu. U nas w rodzinie jest taka tradycja, że tego typu uroczystości nie przenosi się do restauracji. Menu było typowo polskie. Na obiad oczywiście rosół, a na drugie danie roladka z kurczaka z warzywami, talarki z ziemniaczków i surówki. Najbardziej moim gościom, zwłaszcza tej młodszej części spodobał się sposób podawania ciasta. Na tą okazję zamówiłam na stronie Słodki Świat http://www.slodkiswiat.com.pl/, czekoladowe salaterki. Wszyscy byli zaskoczeni taką "zastawą", a mój pomysł został bardzo pozytywnie oceniony.

Odp: menu na komunię syna POMOCY

SuperInterior_pl
Zamiast zupy kremowej polecam po prostu rosół plus kurczak z ryżem na drugie anie- menu bardzo proste i każdemu powinno przypaść do gustu.

Odp: menu na komunię syna POMOCY

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
No i jeszcze zapomniałam o sałatkach, u mnie tradycyjna jarzynowa i na drugą nie mam jeszcze pomysłu.

Odp: menu na komunię syna POMOCY

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Aha i jeszcze coś dietetycznego dla osoby będącej na diecie ze względu na stan zdrowia czyli pewnie coś gotowanego na parze.

Odp: menu na komunię syna POMOCY

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Ja akurat ma też komunię i moje menu nie będzie wyszukane.
Obiad :
rosół
schabowy, mielone, udka z kurczaka, roladki drobiowe z farszem, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i buraczki. Na specjalne życzenie dodatkowo surówka z marchewki i jabłka.
Mięsa na zimno : pieczona karkówka, jakieś mięsko pięciominutowe ( znajdziesz klika przepisów u mnie na takie mięsa ), rolada pieczone boczkowa.
Ciasta : tort, budyniowiec, sernik i ciasto kokosowe
I to na razie jest moja wersja menu i chyba tak zostanie. Może na coś się zdecydujesz.

Odp: menu na komunię syna POMOCY

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Wszystkim i tak nie dogodzisz Im prościej tym lepiej, kurczak, wieprzowina i jakaś fajna zupa-krem czy rosół i będzie dobrze

Odp: menu na komunię syna POMOCY

k.tyczynski
Trzeba sobie też zadać pytanie, czy wszyscy jedzą mięso, czy jednak mają być jakieś propozycje z rybą lub samymi warzywami

Odpowiedz na/ edytuj menu na komunię syna POMOCY