Młode ziemniaki - obierać czy myć?

Obserwuj wątek

Odp: Młode ziemniaki - obierać czy myć?

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
fiu fiu, misiol, profeska
nie ma to jak dobre podstawy teoretyczne
przydaje sie gdy komus nie smakuje - zawsze mozna powiedziec, ze ma wartosci ;p

Odp: Odp: Odp: Młode ziemniaki - obierać czy myć?

misiol
  • misiol

  • Posty: 18
  • Przepisy: 67
  • Artykuły: 0
Racja z tymi witaminami

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła, że rok 2008 będzie Rokiem Ziemniaka. Dlaczego padło właśnie na "popularnego" kartofla?

"Jak każde warzywo, również ziemniaki są źródłem wielu witamin i wartości odżywczych. Są znakomitym źródłem energii, a także wielu składników mineralnych. Świeżo wykopany kartofel zawiera prawie tyle samo witaminy C, co cytryna! Ziemniaki są świetnymi dostarczycielami witamin B1, B2, PP, a także potasu, żelaza, magnezu, sodu i cynku."

zrodlo wiadomosci24

Odp: Odp: Młode ziemniaki - obierać czy myć?

Lucy
  • Lucy

  • Posty: 193
  • Przepisy: 13
  • Artykuły: 0
Gosia napisał(a):

młode ziemniaki skrobie się specjalnym nożykiem do ziemniaków...i nie ma co filozofować......najlepiej robić to w rękawiczkach żeby sie zbytnio nie pobrudzić

no wlasnie nie... ten nozyk razem ze skorka usuwa najlepsze witaminy...
pozdrowienia dla szorujacych ziemniaczki

Odp: Młode ziemniaki - obierać czy myć?

Gosia
  • Gosia

  • Posty: 12
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
młode ziemniaki skrobie się specjalnym nożykiem do ziemniaków...i nie ma co filozofować......najlepiej robić to w rękawiczkach żeby sie zbytnio nie pobrudzić

Odp: Młode ziemniaki - obierać czy myć?

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
ta skorka ma w sobie taka blonke, ktora nadaje ziemniakowi charakterystyczna fakturke, uwielbiam to

Odp: Młode ziemniaki - obierać czy myć?

jagna
  • jagna

  • Posty: 65
  • Przepisy: 18
  • Artykuły: 1
Zdecydowanie myć! Tuż pod skórką jest najwięcej wartości odżywczych ;-) I ładniej wyglądają ;-)

Młode ziemniaki - obierać czy myć?

sugimoto
  • sugimoto

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Młode ziemniaki są pyszne, ale już przygotowane... Nie znosiłam, gdy mama kazała mi je skrobać... Ostatnio jednak przetestowałam inny sposób - wyszorowałam je szczoteczką i okazało się, że też są pycha Wie, że sezon młodych ziemniaczków już za nami, ale... może macie jeszcze jakieś inne sposoby?

Odpowiedz na/ edytuj Młode ziemniaki - obierać czy myć?