Obiad w 30 minut

Obserwuj wątek

Obiad w 30 minut

zielonka
  • zielonka

  • Posty: 55
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Kilka dni temu testowałam przepis na... "kaszotto". Do podsmażonego pora dodałam drobno pokrojonego kurczaka, do tego torebkę nieugotowanej kaszy. Kiedy się posmażyło kilka minut, dorzuciłam mrożony groszek z marchewką i podlałam bulionem. Gotowałam jeszcze około kwadransa pod przykryciem, aż kasza zmiękła. Doprawiane solą, pieprzem, tymiankiem, ostrą papryką i kilkoma ziarenkami kminku. Trzeba pilnować ilości płynu i pod koniec dokładnie mieszać.

Odp: Obiad w 30 minut

mocsłodkości
Spaghetti z mięsnym sosem to też mega szybkie danie. Wystarczy chwila, by wyczarować pyszne, pełne smaku i aromatu danie z makaronu i mięsa z wyśmienitym sosem pomidorowym. Można "wpakować" do niego to co lubimy

Odp: Odp: Obiad w 30 minut

ciasteczka
Bardzo ciekawy pomysł. W takim wydaniu jeszcze ryby nie jadłam. Muszę wypróbować Twój sposób, bo brzmi wyśmienicie. Mąż będzie zaskoczony inną wersją "zwykłej" ryby.

Odp: Obiad w 30 minut

AnnaTe
  • AnnaTe

  • Posty: 3
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
W 30 minut można zrobić pyszną pieczoną rybkę pod pierzynką z mizerią i pieczonymi frytkami. Proponuję dorsza, bo to moja ulubiona ryba. Rybę kroję na duże kwadraty i na każdy kładę kawalek cebuli, czosnku, plaster sera żołtego i posypuję koperkiem. Tak przygotowane płaty piekę ok. 15 minut. Na tą samą blachę kładę do pieczenia frytki z przyprawą do frytek. Zanim wszystko sie upiecze i zarumieni, koroję mizerię z ogórków, pomidorków cherry i rzodkiewki. Zalewam to śmietaną (usunięte przez moderatora) 18% z ziołami. Gotowe

Odp: Odp: Obiad w 30 minut

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Super. Dzięki za pomysły. Jestem pewny, że je wypróbuję, bo lubię takie dania. Że też sam na to nie wpadłem. Można "poszaleć" z dodatkami i przyprawami. Zapowiada się niezła uczta

Odp: Obiad w 30 minut

Carmenwkuchni
Jak w 30 minut, to może moja propozycja z bloga na potrawkę z kurczaka? http://carmenwkuchni.blox.pl/2016/03/Potrawka-z-kurczaka.html
Zapraszam

Odp: Obiad w 30 minut

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
W 30 minut zrobisz np. takie danie https://gotujmy.pl/kurczak-z-ryzem-z-warzywami,przepisy-przepisy-na-obiad-przepis,241151.html
Można go dowolnie modyfikować dodając swoje ulubione przyprawy lub warzywne dodatki.

Odp: Obiad w 30 minut

Malinova
  • Malinova

  • Posty: 5
  • Przepisy: 65
  • Artykuły: 0
Jeżeli nie mam czasu na obiad, kurczak z makaronem i szpinakiem sprawdza się świetnie.
Wodę na makaron wstawić. W tym czasie posiekać czosnek i pokroić kilka suszonych pomidorów (bez nich też fa radę). Kurczaka pokroić na paski/kawałki jak kto woli. Makaron wrzucić do gotującej wody. Mięso wrzucić na patelnie, dodać szpinak, czosnek i pomidory. Dodać ugotowany makaron i doprawić do smaku.

Odp: Obiad w 30 minut

zielonka
  • zielonka

  • Posty: 55
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Kurczak z ananasem! Kurczaka należy pokroić w kostkę, doprawić przyprawą do kurczaka lub curry, podsmażyć i dodać pokrojoną cebulę. Kiedy mięsko się smaży, można ugotować ryż. Do usmażonego mięsa dodajemy pokrojone w dużą kostkę plastry ananasa, dodajemy sok, opcjonalnie trochę wody i trzymamy na małym ogniu. Można dorzucić kukurydzę i ostrą paprykę.
W najprostszej wersji - sam kurczak i ananas - będziesz mieć gotowy obiad w 20 minut.

Obiad w 30 minut

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jak to czasem w życiu bywa są takie dni, że czas ucieka szybciej niż byśmy tego chcieli. Zwłaszcza po pracy, jak człowiek pada z głodu, a w głowie pustka. Macie jakieś pomysły na szybki i syty obiad w 30 minut?

Odpowiedz na/ edytuj Obiad w 30 minut