Galeria fotograficzna.

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Galeria fotograficzna.

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Pyza napisał(a):

W bieszczady jeżdżę od 16 roku życia - najpierw na obozy harcerskie a potem na włóczęgi z przyjaciółmi, potem z mężem..."Moje rewiry" to Cisna a szczególnie Liszna k/Cisnej; Przysłup, Kalnica, Wetlina, Zatwarnica, Wołosate....Oj, mogłabym wymieniać dłuuugo....Teraz byłam z przyjaciółmi, tak trochę dla przyjemności i jednocześnie troszkę "popracować" tzn. mieliśmy zezwolenie z dyrekcji Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Lasów Państwowych na wejście do Parku i swobodne (nie po szlakach) poruszanie się po nim w celu pozyskania eksykatów grzybów tam występujących. Tym razem badaliśmy konkretnie rejon doliny Moczarnego k/Wetliny, rezerwat ścisły. Eksykaty się fotografuje, opisuje, suszy a następnie taką dokumentację wysyłam do Stacji Badawczej Zakładu Badań Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN, do zaprzyjaźnionej pani dr. mykolog.
Brzmi bardzo poważnie i naukowo, ale to taki wolontariat w zakresie moich zainteresowań

Bardzo Ci zazdroszczę, na pewno widziałaś tyle,że ja nawet namiastki nie zobaczyłam.Ale te miejscowości były na trasie naszych pętli od Soliny przez Polańczyk do Ustrzyk Górnych i Dolnych.Czytałam też książkę "Moje Bieszczady", o życiu dawnych mieszkańców tych terenów i mordach dodonanych przez bandy UPA.Gdy ktoś nam podaje nazwiska konkretnych osób,to ich tragedia bardziej do nas dociera,niż fakt że zginęlo tysiące osób.Faktem jest,że w Bieszczadach byłam po raz pierwszy i na pewno nie ostatni.Pokochałam te tereny.

Odpowiedz na/ edytuj Galeria fotograficzna.