Poszukiwania garnków

Obserwuj wątek

Odp: Poszukiwania garnków

te co ja mam są z Niemiec,ceny nie wymienię bo mnie wyśmiejecie...że to niemożliwe...

Odp: Odp: Poszukiwania garnków

lalunia
  • lalunia

  • Posty: 270
  • Przepisy: 1993
  • Artykuły: 1
ja ostanio kupilam zbiedronki za 169 zł

Odp: Poszukiwania garnków

latem maż kupił mi garnki Solingen ,bardzo ciężkie ale dobre

Odp: Poszukiwania garnków

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Co do patelni to muszę się przyznać ,że mam 4 różne, ale wszystkie "szajs"
I już ze dwa lata kupuję i kupić nie mogę, bo jest ich tyle , że nie wiem którą mam wybrać i odchodzę z niczym. Może ktoś mi poradzi ?

Odp: Odp: Poszukiwania garnków

zuzi napisał(a):

Nie rozchodzi sie o wielkośc ale o sam fakt że teflon który jest uzyty w tych garach jest wytrzymały na zarysowania-można mieszac łyzką metalową i nic sie nie stanie.Jeżeli ma się w domu garnki z teflonem i uzywamy je tylko my to staramy sie uzywac odpowiednich "narzędzi" do nich ale już gorzej jak są osoby trzecie którym tłumaczy sie że tak nie wolno a one i tak po swojemu

Nie pisz "trzecie" pisz śmiało: teściowa, teść , miałem ten problem parę lat temu i wymianę patelni co pół roku, a nawet częściej. Rzekomo wszystko robione łopatką drewnianą ... zawsze sucha w szufładzie i bez śladów używania.

Odp: Poszukiwania garnków

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
jeszcze dodać muszę, że dość grube dno nagrzewa się bardzo szybko..trzymając rękę na dnie garnka stawialiśmy na palniku i ręka wytrzymywała licząc do sześciu.
Fajne są ,ale tak jak Kazik mówił cena jest niewspółmierna do korzyści .Oczywiście kogo stać ,to czemu nie?
Ja się zadowolę swoimi i poczekam jak tamte stanieją!

Odp: Poszukiwania garnków

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Nie rozchodzi sie o wielkośc ale o sam fakt że teflon który jest uzyty w tych garach jest wytrzymały na zarysowania-można mieszac łyzką metalową i nic sie nie stanie.Jeżeli ma się w domu garnki z teflonem i uzywamy je tylko my to staramy sie uzywac odpowiednich "narzędzi" do nich ale już gorzej jak są osoby trzecie którym tłumaczy sie że tak nie wolno a one i tak po swojemu

Odp: Poszukiwania garnków

Prawdę mówiąc nie wiem czy faktycznie aż tyle zależy od garnka w którym gotujemy i czy koszt takiego garnka jest adekwatny do korzyści. Nie wiem nie znam się na tym, nie wydam opinii ponieważ nie posiadam takich "cymesów", z prostej "średniokrajowej" przyczyny. Do makaronów, pierogów i gotowania pyz na parze mam jeden niski szeroki emaliowany, dodatkowo 3 litrowy wysoki tez emaliowany oraz standardowy(już chyba? od 8 lat) komplet garów ze stali ko., ze szklanymi pokrywami, w których musiałem powymieniać rączki w pokrywach bo je "szlaczek trafił". Wymieniłem na porcelanowe rączki, do mebli, spisują się dużo lepiej zestaw4 garnki+rondelek+patelnia wszystkie z podwójnym dnem. Do tego dokupiłem mniejszy rondelek, garnek do gotowania mleka (z gwizdkiem) i też nie kipi z niego mleko.
Patelnie cięższe o średnicy od ok 40 cm do małej + 2 naleśnikówki (z cieńczym dnem + grubszym(dużo lepsza(!) no i pod choinkę od Teścia dostałem (upragnioną(!) 28 sr głęboką patelnię prawie wok i udało mi się dokupić pokrywę szklaną...to cały zestaw no i oczywiście jeszcze 3 brytwanny w różnych gabarytach, ... mały rondelek do jaj i pomniejsze garnuszki ...
Zastanawiam się, czy gdybym mial super gary to czy największy nawet zestaw - dostępny w handlu,- zapokoił by potrzeby. Zawsze czegoś brakowałoby.

Odp: Poszukiwania garnków

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
te garnki są w necie podaję ci adres:
EUROFIT Trading sp. z o.o.
Ul. Partyzantów 22
43-300 Bielsko-Biala

tel.: +48-33 811 02 32
fax: +48-33 821 81 43
e-mail: info@eurofit-trading.pl

Odp: Poszukiwania garnków

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
właśnie byłam teraz na pokazie tych garnków.Powiem Wam ,że rewelacja .Już myślałam że kupię alę pamietałam słowa moich domowników ,że tam się przepłaca.W pół godziny "murzynka " w garnku na blacie kuchenki piekli.,
kurczaka w 40 min też na wierzchu ale co do mleka to akurat nie polecam, bo choć ono nie ucieknie ale na dnie napala się taka warstewka która oczywiście od dna odejdzie , ale mleko zmienia smak.Jeden taki garnek kosztyje 1000.00 -
1200.00zł.Uznałam że to nie dla mnie .,ale namiary mam .Gdyby ktoś chciał
to podam.

Odpowiedz na/ edytuj Poszukiwania garnków