przyszli teściowie, co podać...

Obserwuj wątek

Odp: przyszli teściowie, co podać...

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
dobry racja, a ja zaciskam kciuki!

Odp: przyszli teściowie, co podać...

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
swiete slowa, w zasadzie to jest podsumowanie tematu:
sukces przedsiewziecia nie zalezy od potraw, a od teściów
i tą nieostrożną tezą zakończyłbym swój wywód

Odp: Odp: przyszli teściowie, co podać...

klaudiia
  • klaudiia

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja może się powtarzam, ale jesteście cudowni
Jeszcze raz dziękuję za wszystie rady.
Szarlotka na szczęście wyszła i czeka na swój czas... Oprócz tego jest ciasto biszkoptowe z galaretka i kremem
Co do sałatek to podam taką tradycyjną z majonezem a oprócz tego gyros... Kupiłam jakieś ciastka, na stole położę też świeże owoce.
No o oprócz tego tradycyjnie jakaś wędlina, pomidorki itp.
Teściowie są w porządku ale i tak nie chciałabym zaliczyć zadnej wpadki
Trzymajcie za mnie wieczorem kciuki!

Odp: przyszli teściowie, co podać...

dobry jak jest dziecko zawsze możesz się z nim od stołu "urwać", a z teściami jest tak że jak są spoko to cokolwiek nie podasz będzie świetnie, jak trudne przypadki to może się okazać że ziemniaki w wodzie za długo się moczyły przed zagotowaniem,
a szarlotka moim zdaniem ułagodzi prawie każdego jeśli lubią jeszcze cynamon to już masz zadanie ułatwione, powodzenia życzę

Odp: przyszli teściowie, co podać...

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
w sumie widac, ze rzeczywiscie sa 2 odmienne sposoby, ja preferuje jednak najpierw obiad potem slodycze - zwlaszcza dla dzieci sposob ten ma duze walory edukacyjne ;-)
z drugiej strony masakra jest czasami jak po obfitym swiatecznym obiedzie wyjezdzaja na stol rozne slodkosci, torty, rolady i co by nie tylko, a pas juz popuszczony, a oczy juz wychodza z orbit - co wtedy, co wtedy! - w najlepszym razie dopuscisz sie niegrzecznosci i nic nie ruszysz, w najgorszym - eksplodujesz

Odp: przyszli teściowie, co podać...

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
no jednak zalezy, u mnie nikt ci nie poda najpierw ciasta (chyba ze serwuje tylko ciasto) w meza rodzinie na odwrot, zawsze ciasto pierwsze...

Odp: Odp: przyszli teściowie, co podać...

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
dobry napisał(a):

kawa i ciasto raczej po posilku glownym?



Z tą kolejnością to jest tak czy danie główne typu ciepłe leczo, jajka faszerowane, gorące sałatki podajesz jako obiad czy kolację bo jako obiad to po tym jest deser a jako kolacja to przed tym jest podwieczorek i chyba to nie zależny od regionu

Odp: Odp: przyszli teściowie, co podać...

magdalennab
oczywiście że nie jak chcesz i lubisz to możesz podać ją na ciepło z gałką lodów osobiście uwielbiam ;]
a drugie ciasto może Rafaello lub biszkopt z owocami albo mrożone owoce pod kruszonką
osobiście uważam że nie musi być koniecznie coś na gorąco podaj sycące sałatki z kurczakiem np.Cezara lub Gyros i do tego wędlinę i ok
Życzę powodzenia ;]

Odp: przyszli teściowie, co podać...

klaudiia
  • klaudiia

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
jesteście cudowni, bardzo dziękuję za rady... a co myślicie o szarlotce z budyniem?. czy takie ciasto nie jest zbyt pospolite na taką okazję?

Odp: przyszli teściowie, co podać...

Lucy
  • Lucy

  • Posty: 193
  • Przepisy: 13
  • Artykuły: 0
eee... dopiero doczytalam, masz pikuś, pare godzin ;-)
ja obskoczylam takie spotkanie trwajace 2 dni
bylo ciezko ;-))

Odpowiedz na/ edytuj przyszli teściowie, co podać...