QUIZ HOROSKOPOWY - CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!

caroline1983
Widzę że juz po problemie. GRATULUJE

Odp: Odp: CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
dziękujemy Tit

Iwa, gratulacje!

jestem dzisiaj bardzo szczęśliwą małpą

zmieniono 1 raz (ostatnio 04 mar 2010 16:31 przez Pyza)

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!

caroline1983
Pyza napisał(a):

małże , sajgonki, kapusta, mandarynki/pomarańcze


"...Co powoduje, że konkretnym potrawom przypisuje się symboliczne znaczenie?
Najczęściej związane jest to z ich wyglądem. Dla przykładu, podanie całego kurczaka w okresie Nowego Roku wróży rodzinie zgodę i jedność. Makaron z kolei symbolizuje długie życie, zgodnie z przesądami pocięcie takiego makaronu wróży nieszczęście. MAŁŻE I SAJGONKI symbolizują bogactwo.

Innym powodem, dla którego potrawa posiada konkretną symbolikę jest podobieństwo nazw. Na przykład słowo KAPUSTA brzmi jak słowo oznaczające fortunę. Z tego powodu, w okresie świątecznym bardzo często podaje się zawiniątka z kapusty wypełnione innymi potrawami przynoszącymi szczęście. MANDARYNKI I POMARAŃCZE brzmią odpowiednio jak szczęście i bogactwo. Natomiast grejpfrut oznacza obfitość.

RYBY także odgrywają ważna rolę w obchodach świątecznych. Chińskie Yu oznaczające rybę, brzmi jak słowa życzenie oraz obfitość. W rezultacie stało się tradycją podawanie dań rybnych w Wigilię Nowego Roku, w nadziei, że Nowy Rok przyniesie bogactwo i dostatek. Dodatkowo, ryba powinna być serwowana w całości, wraz z głową i ogonem. Symbolizuje to pomyślny początek i koniec roku.

Bardzo popularnym smakołykiem podczas obchodów Nowego Roku są chińskie, słodkie CIASTECZKA RYZOWE, które symbolizują bogate, przyjemne życie a ich okrągły kształt symbolizuje jedność w rodzinie."

Według mnie Pyza była pierwsza. Wystarczyło wymienic 4.


zmieniono 1 raz (ostatnio 04 mar 2010 16:30 przez caroline1983)

Odp: CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!

iwa643
  • iwa643

  • Posty: 58
  • Przepisy: 5470
  • Artykuły: 4
super dzieki śliczne Pyza gratulacje

Odp: CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!

kuchennego

Odp: CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!

Uszczęśliwianie przez rozdawanie to całkiem miła robota

Odp: CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!

Wiecie co dziewczyny? Mam ostatnie dwa wisiorki - uznam to za ex equo. Wzrok mam raczej dobry, więc musiałyście trafić w tę samą sekundę. Prawidłowa odpowiedź: małże, sajgonki, mandarynki, pomarańcze, ciasteczka ryżowe, kapusta... Nagroda trafia do Iwa643 oraz Pyza. I to już koniec wisiorków i pytań w tym quizie.

Gratuluję wszystkim wygranym. Lista wszystkich zdobywców wisiorków zostanie zawieszona na stronie konkursowej.

Odp: CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!

iwa643
  • iwa643

  • Posty: 58
  • Przepisy: 5470
  • Artykuły: 4
i cio ?

Odp: Odp: CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!

Poprzednio też mi się jej powitanie wyświetliło z opóźnieniem.

Odp: CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!

Ale najpierw widziałam samą PYZE.

Odpowiedz na/ edytuj QUIZ HOROSKOPOWY - CODZIENNIE DO WYGRANIA SREBRNY WISIOREK!!!