Sposoby na cebule

Obserwuj wątek

Odp: Sposoby na cebule

Sardynka
  • Sardynka

  • Posty: 116
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
A to w sumie dziwne bo z tego co wiem sam odruch płaczu jest pobudzany chyba jakos przez nozdrza wiec ciekawe dlaczego soczewki pomagaja

Odp: Sposoby na cebule

mala-madzia
Moj sposób jest najlepszy a mianowicie noszę soczewki kontaktowe i dzięki nim NIGDY nie płaczę przy krojeniu cebuli ale niestety jest tego minus hehe bo w domu do cebuli zabieram się tylko ja :-P Natomiast, gdy nie mam zalożonych soczewek to oczywiście kroję ją trzymając za ogonek, który odcinam na samym końcu a gdy tylko zaczynam odczuwac delikatne pieczenie oczu to lecę z nożem pod lodowatą wodę i otwieram okno by pozbyć się zapachu;-)

Odp: Sposoby na cebule

Sardynka
  • Sardynka

  • Posty: 116
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja jak juz odkroje dół przeklajam na pol , obieram wierzchnia wartwe i oplukuje dopiero. To dosc mocno redukuje łzy

Odp: Sposoby na cebule

kasperki2
  • kasperki2

  • Posty: 40
  • Przepisy: 255
  • Artykuły: 47
Hej,
jednym ze sposobów to
1) otwórz okno i zapal gaz - jednak dla mnie nie skuteczny zalewam się i tak łzami
natomiast skutkuje
2) włóż na godzinę cebulę do lodówki ( nie do zamrażarki ). W ten sposób nie ronię ani jednej łezki
Tak swoją drogą, to trzymam cebulę cały czas w lodówce w najniższej jej części w szufladzie na warzywa. Tym sposobem już nie leję bobrzych łez przez cebulę
pozdrawiam

Odp: Odp: Sposoby na cebule

Ines
  • Ines

  • Posty: 87
  • Przepisy: 49
  • Artykuły: 1
A-g-n-i-e-s-z-k-a napisał(a):

Opłukać w zimnej wodzie przed krojeniem

Niestety,ale ten sposób zawodzi :/

Odp: Sposoby na cebule

eliza135
  • eliza135

  • Posty: 10
  • Przepisy: 164
  • Artykuły: 1
Ja najczęściej otwieram okno i kroję bliżej okna lub moczę cebulę w wodzie podczas krojenia,i moczę nóż

Odp: Sposoby na cebule

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Włóż na 15 minut przed krojeniem do lodówki. Wystarczy
Można też obciąć korzeń na samym końcu, ponieważ to on uwalnia te zapachy przez które płaczemy

Odp: Odp: Sposoby na cebule

Pati83
  • Pati83

  • Posty: 53
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Nie traci swoich walorów smakowych po takiej "kąpieli"?

Odp: Sposoby na cebule

oszude
  • oszude

  • Posty: 55
  • Przepisy: 183
  • Artykuły: 0
Najlepiej zalać na chwile gorącą wodą i obierać. Jak obieram dużo cebuli np. 2kg to zalewam gorącą wodą i tak ją zostawiam na conajmniej 30 minut. Jeżeli to mniejsza ilość proponuje po chwili wyjąć i obierać, nigdy mnie nie szczypie jak wten sposób to robie.

Odp: Sposoby na cebule

Pati83
  • Pati83

  • Posty: 53
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Kiedyś jeszcze próbowałam trzymać zapałkę w buzi w czasie krojenia (oczywiście siarką na zewnątrz ) jak radziła mi Babcia ale za dużo to nie dało.

Odpowiedz na/ edytuj Sposoby na cebule