Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?

Obserwuj wątek

Odp: Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Tradycyjne nakrycia przy stole są zdecydowanie lepsze właśnie ze względu na "starszą" część rodziny. Mój wujek zorganizował kiedyś urodziny i właśnie zrobił taki szwedzki stół, część towarzystwa usiadła sobie w kącie przy małym stoliczku

Odp: Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?

helpless
  • helpless

  • Posty: 20
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zależy od imprezy, ale u mnie króluje styl mieszany Na stole stoją smakołyki, które sami goście nakładają sobie na talerz. Ale jak jest to dłuższa impreza to i wjeżdża gorące danie (albo dwa)

Odp: Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?

Potwierdzam to co Sammyk - na rodzinnych imprezach nie warto ryzykować. Ja zrobiłam chrzciny dziecka w postaci szwedzkiego stołu, bo w nowym mieszkaniu nie miałam jeszcze krzeseł zapasowych ani dużego stołu, no i goście nie bardzo sobie z tym radzili, nie byli przyzwyczajeni - babcie chciały zasiąść, ciotki też marudziły. Na rodzinnych imprezach niestety trzeba się przemęczyć za stołem zasiadanym.

Odp: Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?

Sammyk
  • Sammyk

  • Posty: 3
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 1
U mnie goście bywają częściej niż domownicy [] dlatego na co dzień stołujemy się bardzo " po domowemu" - talerzyk na kolanka i na kanapę.. Niezbyt to kulturalne , ale jak dla mnie tak smakuje najlepiej.. Jeżeli chodzi o imprezy organizowane... Moim zdaniem nie ma zasady chociaż... Zauważyłam u siebie pewna zależność.. Jeżeli bawimy się w gronie znajomych, przeważnie stosujemy bufet szwedzki .. I oczywiście samoobsługowy barek.. Z tym, ze tak jak mówię...nasi znajomi są baaardzo udomowieni i czuja się naprawdę swobodnie...jeżeli jednak organizujemy przyjęcie rodzinne (przedział wiekowy 1-75) zdecydowanie preferuje formę uginającego się stołu..mam wrażenie ze większość osób, ze tak powiem "50+" czuje tak bardziej komfortowo.. Poza tym niektóre osoby krępują się wstając co chwile po dokładkę .. Ze niby "każdy widzi ile biorę, bla bla bla" ( stwierdzenie koleżanki )..

Odp: Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
no co ty?

Odp: Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
ej no, impreza _naprawde_ zalezy od ducha w narodzie, bywalem na suto obstawionych gdzie wiało nuda i kazdy spozieral do wyjscia albo na takich gdzie swiecily kulinarne pustki ale zabawa byla do rana

Odp: Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
to musza byc wypasione imprezy...

Odp: Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
o bardzo słuszna uwaga z własnym alkoholem jedzeniem taboretami śpiworem papierem toaletowym to tak wedle ścisłości ;p hehehe

Odp: Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
no to ze do Ciebie trzeba z wlasnym alkoholem na impre to wiemy juz po watku weselnym

Odp: Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Dobry nic się nie martw u nas na imprezę ludzie przynieśli sobie to co chcieli wypić to co zjeść talerze były papierowe siedzieli na podłodze bo nie dorobiliśmy się krzeseł w naszym M1 i1/2 hehehe a i tak było super nasz wkład to paluszki i herbata

Odpowiedz na/ edytuj Szwedzki stół czy może tradycyjne nakrycia przy stole?