Używanie znaku towarowego Ptasie mleczko w przepisach i na forum

Obserwuj wątek

Odp: Używanie znaku towarowego Ptasie mleczko w przepisach i na forum

Patty
  • Patty

  • Posty: 2
  • Przepisy: 98
  • Artykuły: 4
potem połowa ludzi będzie się zastanawiać czym w przepisie jest MLECZNA PIANKA i gdzie ją kupić

Odp: Używanie znaku towarowego Ptasie mleczko w przepisach i na forum

majeczkowa
to ja proszę o podanie linku lub przepisu (WAŻNE- sprawdzonego) na ciasto o nazwie "pianka" uwielbiam je a kupuję je w cukierni na wagę tylko jak jestem u mojej rodziny w Białymstoku, w warszawie znalazłam tylko takie pakowane na tackach piankowych. dodam że jest noga jeśli chodzi o pieczenie ciast i najlepiej mi wychodzą ciasta z pudełka

Odp: Używanie znaku towarowego Ptasie mleczko w przepisach i na forum

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
potwierdzam to co mówi Bunia Byłam dwukrotnie na warsztatach kulinarnych w Fabryce Czekolady Wedel i poruszano właśnie tę kwestię - zwykli ludzie, jeśli chcą, mogą swój deser nazywać "ptasie mleczko" i tego Firma czepiać się nie będzie

Odp: Odp: Używanie znaku towarowego Ptasie mleczko w przepisach i na forum

Babciagramolka
k.tyczynski napisał(a):

To już jest totalny bezsens hahahaha Zamiast cieszyć się z darmowej reklamy(bo jednak większość ludzi kupi tę Wedlowską) to tylko robią problemy...


Wedel już się dawno wycofał z zastrzeżeń w stosunku do indywidualnych osób ( blogerów i użytkowników stron kulinarnych ) było o tym głośno na Facebooku ( z blogerka od której to sie zaczęło doszli do porozumienia , innych przeprosili ) -- znak towarowy jest zastrzeżony dla producentów . Nie wolno wprowadzać im na rynek słodyczy nazywanych Ptasie Mleczko bo te robi Wedel.
A swoją drogą mieli trochę rację bo absurdem jest nazywanie ciasta Ptasie Mleczko bo to nie to . Wszyscy znamy piankę w czekoladzie produkcji Wedla sprzedawaną w kartonikach więc jak widzę jakiś sernik na zimno z galaretką nazwany Ptasie Mleczko to z lekka się dziwię skąd ta nazwa . Ani wyglad ani smak nie jest taki jak w oryginale więc czemu taka nazwa ?- nie lepiej nazwać niedzielny sernik na zimno kasi , basi , oli czy zosi ?

Odp: Używanie znaku towarowego Ptasie mleczko w przepisach i na forum

k.tyczynski
To już jest totalny bezsens hahahaha Zamiast cieszyć się z darmowej reklamy(bo jednak większość ludzi kupi tę Wedlowską) to tylko robią problemy...

Odp: Odp: Używanie znaku towarowego Ptasie Mleczko ®

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
gabyelle21l@tlen.pl napisał(a):

Tak śmiesznie to brzmi ale nich im będzie


Jak ACTA "przejdzie" to takich śmieszności będziemy mieli miliony. Mało tego. Nie będzie już tak jak tutaj prośby o nieużywanie znaków...będą kary
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Używanie znaku towarowego Ptasie Mleczko ® w przepisach i na forum

gabyelle21l@tlen.pl
Tak śmiesznie to brzmi ale nich im będzie

Odp: Odp: Używanie znaku towarowego Ptasie Mleczko ® w przepisach i na forum

joaska500
  • joaska500

  • Posty: 62
  • Przepisy: 283
  • Artykuły: 26
Uśmiałam się ale w sumie trochę ich rozumiem.... tylko po co robić taką aferę...

Odp: Używanie znaku towarowego Ptasie Mleczko ® w przepisach i na forum

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
no cóż.. bedziemy swoim ptasim mleczkom nadawac nazwy - pianki,

Używanie znaku towarowego Ptasie mleczko w przepisach i na forum

Kochani!
Proszę nie stosować w przepisach ani na forum Ptasie mleczko ® bez wskazania że oznaczenie ptasie mleczko ® jest chronionym znakiem towarowym. Prawnie zakazano nam umieszczania na portalu oznaczenia ptasie mleczko ® w sposób sugerujący jakoby oznaczenie ptasie mleczko ® stanowiło nazwę rodzajową określonego wyrobu cukierniczego - taką jak np. pączki czy ptysie, deseru czy innego wyrobu cukierniczego a nie znakiem towarowym. Właściciel znaku towarowego Firma Cadbury Wedel Sp. z o.o. reprezentowana przez pełnomocników nie może dopuścić do rozmycia zdolności odróżniającej przedmiotowy znak i w konsekwencji, że znak towarowy PTASIE MLECZKO ® zamieni się w nazwę rodzajową. Taka sytuacja jest nie do zaakceptowania przez firmę Cadbury Wedel Sp. z oo. Będziemy zobowiązani jeśli zastosujecie się do tego, gdyż w przeciwnym razie będziemy zmuszeni do zmiany wyrażenia ptasie mleczko ® na mleczna pianka. Obecnie we wszystkich przepisach zawierających dotychczas zastrzeżony znak towarowy PTASIE MLECZKO ® określenie to zostało zamienione na MLECZNA PIANKA. Zrobiliśmy to na żądanie pełnomocników firmy Cadbury Wedel Sp. z o.o.
Z poważaniem
Redakcja

zmieniono 2 razy (ostatnio 20 mar 2013 10:07 przez zozolek)

Odpowiedz na/ edytuj Używanie znaku towarowego Ptasie mleczko w przepisach i na forum