Zioła egzotyczne

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Zioła egzotyczne

Marika85
  • Marika85

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Odpowiednia kombinacja ziół to sekret każdego kucharza ja znalazłam wiele ciekawych inspiracji tu:

www.e-piotripawel.pl/zakupywarszawa/kategoria/ziola-kielki/693/
obrazek

Odp: Odp: Zioła egzotyczne

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
ja mam doświadczenia z trawą cytrynową.....sama ją uprawiam w doniczce i przede wszystkim konsumuję liście w postaci świeżej i jako susz.....dodaję do potraw z ryb i jako dodatek do herbaty no i oczywiście sałatek
poza tym uprawiam tez stewię.....to słodka roślinka....i teraz suszone liście dodawałam do koktaji zastępując cukier.....choć stwierdzam że tzreba mimo wszystko dość sporo jej sypnąć aby uzyskać porządany smak napoju....

Odp: Zioła egzotyczne

Paniwladca
Osobiście zawsze starczały mi zwykłe herbatki i z rzadka korzystał z jakichkolwiek ziół, ale po tym jak trochę poczytałam to może się skuszę, ciekawa jestem niektórych smaków jak np. trawa cytrynowa, którą tu znalazłam http://www.yerbamatestore.pl/search.php?cat=1228496659&lang=pol&counter=1

Odp: Zioła egzotyczne

Joanna109
  • Joanna109

  • Posty: 31
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 13
Masz rację Cherry miłorząb jest dobry na prace mózgu i koncentrację

Odp: Zioła egzotyczne

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Miłorząb japoński kojarzy mi się wyłącznie z nauką do matury - wtedy pierwszy raz spróbowałam tego okrop.... okropnie smacznego przygotowanego napoju na spirytusie, ponoć miał zwiększać koncentrację i poprawiać pamięć... Smaku do dzis nie zapomniałam

ale zmykam, niech wypowie się ekspert w dziedzinie zastosowania takich ziół w pzrepisach

Zioła egzotyczne

sacra
  • sacra

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Hej, pomyślałem, aby popróbować trochę napojów z ziół o egzotycznych smakach jak np. Miłorząb Japoński, ponoć wiele z nich działa pozytywnie na organizm, co o nich sądzicie? Próbowaliście jakieś? Może jakieś przepisy z taką egzotyką?

Odpowiedz na/ edytuj Zioła egzotyczne