Kategoria promowana - styczeń

  • 6

W styczniu promujemy przepisy z użyciem korzenia imbiru, miodu lub orzechów włoskich lub laskowych.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Kategoria promowana - styczeń
fot. Fotolia

Pamiętajcie o tym, że podane produkty idealnie sprawdzą się jako dodatek do ciast, deserów ale także do mięs, ryb, zup oraz sałatek.

Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy zasady: każdy kto doda własnoręcznie przygotowany przepis z przynajmniej jednym zdjęciem z udziałem wyżej wymienionych produktów dostanie dodatkowo 10 wirtuali.

Pamiętajcie - decyzję o zaliczeniu przepisu do kategorii promowanej podejmują moderatorki, a wejdą do niej tylko te przepisy, w których miód, imbir lub orzechy istotna rolę - nie wystarczy do herbaty dodać imbir:)

Wirtuale dodają moderatorki zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis zawiera któryś z produktów promowanych w tym miesiącu, a na twoim koncie wirtuali nie pojawiła się informacja, to o dodanie przepisu z kategorii promowanej trzeba się upomnieć pisząc na maila do Babciagramolka, misia5 lub Zbysiowa lub w ostateczności do kolczu lub zozolek.

I. Miód
Doskonały dodatek do ciast, deserów ale także mięs oraz sosów. Zastanówcie się nad tradycyjnymi potrawami, do którym można dodać miód. Nie bójcie się eksperymentować, postarajcie się odkryć nowe potrawy z użyciem miodu.Zdjęcie Fotolia


Inspiracji na dania z użyciem miodu szukajcie w tym miejscu >>>

II. Imbir - korzeń
Imbir to idealny dodatek do tłustych mięs, świetnie komponuje się z kaczką, wieprzowiną. Zapewnia ciekawy smak owocom morza. Doskonały do pieczonych jabłek.

Ciekawostki na temat imbiru >>>


Zdjęcie Fotolia

Przepisy z użyciem imbiru znajdziecie tutaj >>>


III. Orzechy włoskie, orzechy laskowe
Idealne sprawdzają się jako dodatek do ciast, sosów, sałatek.Zdjęcie Fotolia

Przepisy na pyszności z orzechami znajdziecie tutaj >>>