Cukier :)
- Forum: Cukier :)
Jaki cukier najczęściej pojawia się w Waszej kuchni? A może używacie czegoś innego do słodzenia i do wypieków?
Staż w Gotujmy: 3175 dni
Miasto: -
Jaki cukier najczęściej pojawia się w Waszej kuchni? A może używacie czegoś innego do słodzenia i do wypieków?
Możesz też na tort nałożyć masę cukrową i pobawić się w tworzenie tego stworka kolorowymi lukrami
W marcu jak w garncu
Nic dodać nic ująć
Raz pasowałoby chodzić bez kurtek i bluz a za chwilę zimową kurtkę ubierać
robaczek napisał(a): lukrowanepierniczki napisał(a): Co zrobić żeby szyszki z ryżu preparowanego nie były twarde i zbite? Kolejny raz mi takie wyszły
Robiłam je setki razy a ostatnio mi nie wychodzą
Co z takich kamiennych szyszek zrobić?
A może to wina krówek? Jak robicie szyszki to kupujecie takie kruche czy ciągnące się?
Ja użyłam takich ciągnących, bo akurat nowa dostawa była.
misia5 napisał(a): lukrowanepierniczki napisał(a): Co zrobić żeby szyszki z ryżu preparowanego nie były twarde i zbite? Kolejny raz mi takie wyszły
Robiłam je setki razy a ostatnio mi nie wychodzą
Co z takich kamiennych szyszek zrobić?
Może dałaś za dużo ryżu i zbyt mocno zgniatałaś szyszki przy formowaniu?
Ryżu dałam 3/4 paczki więcej, bo masa była zbyt luźna. Może to była przyczyna?
Hmm pierwsze szyszki robione w ekstra tempie, bo masa parzyła, potem jak przestygła mniej się kleiła więc dociskałam. Chyba zawaliłam w każdej czynności :/
skuter5 napisał(a): Planuję zrobić sernik z chałwą. Jak myślicie zmniejszyć ilość cukru do masy serowej? Sama chałwa jest słodka więc myślę, że jak dodam cała porcję cukru to ciasto będzie mega słodkie i się przypali.
Ja bym nie dodawała już cukru.
biedroneczki napisał(a): Mam dwa opakowania ciepłych lodów. Chciałam przygotować z nich jakiś deser lub ciasto bez pieczenia. Macie pomysł jak takie coś zrobić?
A może dodać je do sernika na zimno?
misia5 napisał(a): lukrowanepierniczki napisał(a): Może mi ktoś polecić przepis na ciasteczka bez glutenu?
Zerknij na te przepisy: https://gotujmy.pl/bezglutenowe-ciasteczka-kokosowe,przepisy-ciasteczka-bezglutenowe-przepis,258920.html https://gotujmy.pl/bezglutenowe-ciasteczka-z-czekolada-i-rodzynkami,przepisy-ciasteczka-bezglutenowe-przepis,259459.html https://gotujmy.pl/bezglutenowe-ciasteczka-z-kleiku-ryzowego,przepisy-ciasteczka-bezglutenowe-przepis,259258.html Może któryś przypadnie Ci do gustu
Jesteś kochana. Dziękuję za te linki
misia5 napisał(a): lukrowanepierniczki napisał(a): Może mi ktoś polecić sprawdzony przepis na pieczone w piekarniku puree ziemniaczane? Będę wdzięczna za pomoc.
Nie wiem czy o takie coś Ci chodziło, ale może akurat trafiłam
https://gotujmy.pl/ziemniaczane-rozyczki,przepisy-dodatki-do-potraw-przepis,255637.html https://gotujmy.pl/ziemniaczane-rozyczki,przepisy-dodatki-do-potraw-przepis,218161.html https://gotujmy.pl/puszyste-kulki-ziemniaczane-z-pietruszka,przepisy-dodatki-do-potraw-przepis,175972.html Jeśli nie o takie coś chodziło daj znać. Poszukam czegoś innego
Bardzo dziękuję za te przepisy. Wypróbuję je na pewno