Bita śmietana z czekoladą

Chcę zrobić masę z bitej śmietany i mlecznej czekolady. Kiedy dodać czekoladę do śmietany? Przed ubijaniem czy w czasie ubijania?

Menażka

Mój bratanek jedzie na pierwszy obóz. Planujemy kupić mu menażkę, której jeszcze nie ma. Na co zwrócić uwagę przy jej doborze?

Krojenie biszkoptów

Czym dzielicie biszkopty na blaty? Używacie noża, nitki czy jeszcze innego sposobu?

Moskitiera

Jakich moskitier używacie? Wolicie białe czy może czarne? Koleżanka twierdzi, że przez białe nic nie widać i ze psują widok. Miałam kupić białe i teraz nie wiem co robić :/

Wino do ciasta

Nada się wino domowej roboty do ciasta? Znalazłam stary przepis w jednej z szuflad na strychu i do wykonania tego ciasta potrzebne jest wino. Mam sporo swojskiego tylko nie wiem czy się nada. Jak myślicie?

Babeczki ze świeżymi owocami

Mam w planach podać gościom kruche babeczki z kremem i świeżymi owocami. Kiedy najlepiej nakładać takie owoce? Wiem, że nie dzień wcześniej, bo będą wyglądały okropnie. Można to zrobić rano czy lepiej przed przyjściem gości?

Odp: Odp: Menażka

misia5 napisał(a): lukrowanepierniczki napisał(a): Mój bratanek jedzie na pierwszy obóz. Planujemy kupić mu menażkę, której jeszcze nie ma. Na co zwrócić uwagę przy jej doborze?

Najlepiej kupić z pełnym wyposażeniem. Fajne są z zestawem składanych w sztućców. Przypominają wypasiony scyzoryk  


Muszę takich poszukać. Nie wiedziałam, że takie są. W sklepach są tylko zwykłe menażki, bez sztućców. Możesz dać namiar na takie z wyposażeniem?

Odp: Morze czy góry?

mocsłodkości napisał(a): Gdzie najchętniej wybralibyście się na kilkudniowy wypoczynek? Stawiacie na góry czy bardziej morze?

Morze Uwielbiam je od zawsze