" BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne

Obserwuj wątek

Odp: Odp: " BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne

malgorzatka4@op.pl
pojechalam ze znajommymi na obiad. Kolega dostał placek po zbójnicku gdzie przewagą w palcku była mąka mąka i jeszcze raz mąka, a ja dostałam surową golonkę. Pani manager stwierdziłą ze jest ona nie do konca surowa bo jest peklowana, nie mniej jednak z goloneczki wyciekala KREW. Nie pojade wiecej o nie, nigdy.

Odp: Odp: " BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
no raczej, tym bardziej że ja nazwę Bida postrzegam in plus, przecież porcje takie tam dają że BIDA to zjeść

Odp: " BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Też kilka razy byłam w Bidzie pod Lublinem, i raczej nie miałabym na co narzekać.
Mówicie, że czego się spodziewać, skoro sama nazwa "BIDA" mówi za siebie, to co powiecie o nazwie gościńca-hotelu "Bida z nędzą" albo takie nazwy jak "Kebab pod psem"... chyba nie można się sugerować szyldem

Odp: " BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
Jeżdżę bardzo dużo po Polsce, średnio 100 000 km rocznie, chociaż w ostatnich dniach zdecydowanie mniej, ale z tego też tytułu wiedzę na temat przydrożnego żarcia mam niemałą i stąd też mam wiele do powiedzenia w sprawie BIDY, tak tej w Bogucinie pod Lublinem, jak i o tej w Bolesławiu pod Olkuszem, tym bardziej że obie są własnością tych samych osób. Wg moich spostrzeżeń i doświadczeń śmiem stwierdzić że opisywany proceder to bzdura. Sam wiem że dań typu zupa dnia unikać trzeba wszędzie, nawet w najlepszych restauracjach z wiadomych względów. Wiem również, że smak żeberek z grilla w Bidzie jest niemal mistrzowski, a porcje BIDA było to zjeść. Spałem kilka razy w motelu mieszczącym się w sąsiedztwie Bidy (mają świetny ogród z tyłu) oraz w Dworze Lwowskim trzy km od Bidy i słyszałem tam od barmanów i kelnerek że recykling żywności w Bidzie ma miejsce, ale jak trafiłem na byłego kucharza z Bidy pracującego właśnie w Dworze Lwowskim to przyznał mi się że jest to bajka i okoliczne lokale robią im czarny PR bo Bida cenami i porcjami klientów wyciąga pozostałym w koło. Jeśli ktoś nadal nie jest przekonany to w McDonald'sie na pewno nikt recyklingu nie uskutecznia

Odp: " BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne

małasmakoszka
Zgadzam się z Muzykusem- BIDA na trasie Lublin-Warszawa, serwuje najlepsze jedzenie w okolicy, za baaardzo małe pieniądze POLECAM

Odp: " BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne

Śliweczka
  • Śliweczka

  • Posty: 242
  • Przepisy: 133
  • Artykuły: 0
Chyba odechciało mi się jadać w lokalach.Z jednym wyjątkiem.Polecam smażalnię rybek w Międzyzdrojach "Wydma".Serwują tam rybki z własnych połowów.Zawsze świeżutkie i pyszne.

Odp: " BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne

Muzykus
  • Muzykus

  • Posty: 46
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 0
A to mnie kolega zaskoczył.
Pod Lublinem też jest BIDA, dokładnie KARCZMA BIDA, ale słynie ze znakomitej kuchni. Z tego co wiem (a jestem dobrze w tej sprawie poinformowany) takich praktyk u nas nie ma. Wszystko świeżutkie i smakowite.
Tę BIDĘ polecam wszystkim ganiającym do Lublina od Warszawy.
Muzykus.

Odp: Odp: " BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne

A się czepiacie - każdy orze jak może. Kucharz kucharz nie oszukasz

Odp: " BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
a to prawda dania typu " specjalność szefa" albo "zupa dnia" dają do myślenia już na starcie

Odp: Odp: " BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne

jola1988
  • jola1988

  • Posty: 27
  • Przepisy: 68
  • Artykuły: 11
W Polsce tak, dlatego jelsi juz jem w Polsce w restauracji to tylko kawał mięska. Tak żeby nie można było podsztukować (jak w lazanii, czy w kulkach mielonych)...

Odpowiedz na/ edytuj " BIDA" koło Olkusza - Dno kulinarne