Pomocy! Krem!

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Pomocy! Krem!

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
brawo

Odp: Odp: Pomocy! Krem!

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Romeczka napisał(a):

Musisz koniecznie schłodzić krem wtedy stanie się bardziej sztywny i nie będzie problemów z ozdabianie


Pozdrawiam


Misia14 i Romeczka- dokładnie w tym tkwił problem, schłodziła, ubiłam i jest ślicznie ! Że też sama o tym nie pomyślałam!
Teraz już wiem, czemu do tej pory unikałam cukiernictwa, zupełnie brak mi cierpliwości.

Za wszytskie rady bardzo dziękuję bo każda jest niesamowicie cenna i postaram się pamiętać o nich na przyszłość.
A oto co mi wyszło
obrazek

Odp: Pomocy! Krem!

Romeczka
  • Romeczka

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Musisz koniecznie schłodzić krem wtedy stanie się bardziej sztywny i nie będzie problemów z ozdabianie


Pozdrawiam

Odp: Pomocy! Krem!

kuchareczka1
Ja zawsze dodaje jak mi krem za rzadki wychodzi żelatyne i jest ok

Odp: Odp: Pomocy! Krem!

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
meggii791 napisał(a):

Noruas natknelam sie niedawno na wspanialy krem czekoladowy i chetnie sie z toba nim podziele,wychodzi zawsze i jest przepyszny
250g bialej czekolady badz kuvatury(ja robilam takze z ciemnej i bardziej mi smakowala)
100ml smietany kremowli(min 30%)
250g miekkiego masla
50g cukru pudru
Smietane zagotowac badz podgrzac na tyle zeby byla bardzo ciepla,nastepnie zalac nia czekolade(najlepiej pokroic na kawaleczki zeby szybko sie roztopila)
w miedzyczasie utrzec maslo z cukrem pudrem na gladka puszysta mase a nastepnie razem polaczyc i mikserem wymieszac
masa "na poczatku" ma wyjatkowo miekka konsystencje ale po ostygnieciu jest naprawde "zcieta" (o ile mozna to tak nazwac)
nadaje sie super na tarty i na torty ktore sa prtzykrywane Fondantem(masa plastyczna) albo masa marcepanowa,swietnie sie nia modeluje torta ktory ma byc przykryty
przepis ma ze strony niemieckiej,jezeli bedziesz zainteresowana wkleje ci linka tam takze znajdziesz zdiecia
ja modelowalam dwa torty ta masa i musze ci powiedziec ze naprawde po "przestygnieciu" jest fest i smakuje bardzo dobrze


Dziękuję ślicznie za Twoje wszystkie rady, już się biorę za przepisywanie przepisu do zeszytu.

To wręcz cudowne, ze mi tak pomagacie

Odp: Odp: Odp: Odp: Pomocy! Krem!

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
julcia12437 napisał(a):

Ojej, przepraszam. Nie przeczytałam, że krem wyszedł za rzadki.

Nie szkodzi, rada zawsze się przyda na przyszłość A mogłabyś (jeśli masz czas) podać proporcje co dokładnie i jak dodajesz?

Odp: Odp: Odp: Pomocy! Krem!

julcia12437
Ojej, przepraszam. Nie przeczytałam, że krem wyszedł za rzadki.

Odp: Pomocy! Krem!

meggii791
  • meggii791

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
acha i zapomnialam napisac ze czekolady bialej zawsze sie daje wiecej jak ciemnej i jezeli krem jest "za rzadki" czy za plynny wystarczy na gora pol godzinki odstawic w zimniejsze miejsce wtedy troszke ztwardnieje i swietnie sie nim przez "rekaw" wyciska
powodzenia

Odp: Pomocy! Krem!

meggii791
  • meggii791

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Noruas natknelam sie niedawno na wspanialy krem czekoladowy i chetnie sie z toba nim podziele,wychodzi zawsze i jest przepyszny
250g bialej czekolady badz kuvatury(ja robilam takze z ciemnej i bardziej mi smakowala)
100ml smietany kremowli(min 30%)
250g miekkiego masla
50g cukru pudru
Smietane zagotowac badz podgrzac na tyle zeby byla bardzo ciepla,nastepnie zalac nia czekolade(najlepiej pokroic na kawaleczki zeby szybko sie roztopila)
w miedzyczasie utrzec maslo z cukrem pudrem na gladka puszysta mase a nastepnie razem polaczyc i mikserem wymieszac
masa "na poczatku" ma wyjatkowo miekka konsystencje ale po ostygnieciu jest naprawde "zcieta" (o ile mozna to tak nazwac)
nadaje sie super na tarty i na torty ktore sa prtzykrywane Fondantem(masa plastyczna) albo masa marcepanowa,swietnie sie nia modeluje torta ktory ma byc przykryty
przepis ma ze strony niemieckiej,jezeli bedziesz zainteresowana wkleje ci linka tam takze znajdziesz zdiecia
ja modelowalam dwa torty ta masa i musze ci powiedziec ze naprawde po "przestygnieciu" jest fest i smakuje bardzo dobrze

Odp: Odp: Pomocy! Krem!

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
zewa napisał(a):

Noruas napisał(a):

ymażyła mi się tarta czekoladowa z kremem z białej czekolady.
O ile tarta wyszła to krem...


Może dałaś złe proporcje ?
Najlepiej dać 500 ml śmietany i 300 g czekolady i nie ma prawa się nie udać. Ja taki krem robię z gorzka czekoladą.
Może pomoże żelatyna albo galaretka owocowa rozrobiona w małej ilości wody dodana lekko tężejąca i potem trzeba trochę schłodzić aby masa dała się nakładać szprycą. Ale galaretka troszkę może zmienić smak i kolor.


Zrobiłam 75 gram czekolady na 100 śmietanki, nie duże proporcje bo testowo...


Dziękuję ślicznie za tyle odpowiedzi
Nie pomyślałam o schłodzeniu i to pewnie jest problem.

Odpowiedz na/ edytuj Pomocy! Krem!