Pomocy! Krem!

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Pomocy! Krem!

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
julcia12437 napisał(a):

Ja zawsze, gdy robię krem - przeważnie czekoladowy to daję mleko. To tak jakby dla mnie najważniejszy składnik do zrobienia kremu. Spróbuj może pomoże

Julcia mleko odpada, bo krem przecież za rzadki wyszedł. A mleko jeszcze bardziej rozrzedzi.

Odp: Odp: Pomocy! Krem!

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
misia14 napisał(a):

wg mnie czekoladę białą należało rozpuścić w śmietance tzn. podgrzać całość i następnie dobrze schłodzić i dopiero ubić....krem wtedy powinien wyjść sztywny...nadający się do dekorowania....

Misiu, dzięki za radę, na pewno z niej skorzystam

Odp: Pomocy! Krem!

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Noruas napisał(a):

Witam, wymażyła mi się tarta czekoladowa z kremem z białej czekolady.
O ile tarta wyszła to krem...
Zrobiłam go zgodnie z intrukcją, ubiłam śmietankę kremówką, dodałam wystudzoną białą czekoladę... i nic... dobre.... ale konsystencji płynnej, nie da się nałożyć do rękawa i robić ładnego wzorka.
Dlatego prosze o pomoc. Czy da się coś z moim potworkiem zrobić? Jeżeli zrobiłam karygodny błąd to opiszcie mi dokładnie jak to poprawić, bo zupełnie sie nie orientuję

Może dałaś złe proporcje ?
Najlepiej dać 500 ml śmietany i 300 g czekolady i nie ma prawa się nie udać. Ja taki krem robię z gorzka czekoladą.
Może pomoże żelatyna albo galaretka owocowa rozrobiona w małej ilości wody dodana lekko tężejąca i potem trzeba trochę schłodzić aby masa dała się nakładać szprycą. Ale galaretka troszkę może zmienić smak i kolor.

Odp: Odp: Pomocy! Krem!

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
julcia12437 napisał(a):

Ja zawsze, gdy robię krem - przeważnie czekoladowy to daję mleko. To tak jakby dla mnie najważniejszy składnik do zrobienia kremu. Spróbuj może pomoże

A mnie się wydaje, że rozrzedzanie i tak rzadkiego kremu, mlekiem, to nie jest najlepszy pomysł.
Nie wiem co Ci poradzić, bo ie jestem specjalistką od ciast, ale może wymieszać to z serkiem typu mascarpone, albo żelatyną?

Odp: Pomocy! Krem!

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
wg mnie czekoladę białą należało rozpuścić w śmietance tzn. podgrzać całość i następnie dobrze schłodzić i dopiero ubić....krem wtedy powinien wyjść sztywny...nadający się do dekorowania....

Odp: Pomocy! Krem!

julcia12437
Ja zawsze, gdy robię krem - przeważnie czekoladowy to daję mleko. To tak jakby dla mnie najważniejszy składnik do zrobienia kremu. Spróbuj może pomoże

Pomocy! Krem!

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Witam, wymażyła mi się tarta czekoladowa z kremem z białej czekolady.
O ile tarta wyszła to krem...
Zrobiłam go zgodnie z intrukcją, ubiłam śmietankę kremówką, dodałam wystudzoną białą czekoladę... i nic... dobre.... ale konsystencji płynnej, nie da się nałożyć do rękawa i robić ładnego wzorka.
Dlatego prosze o pomoc. Czy da się coś z moim potworkiem zrobić? Jeżeli zrobiłam karygodny błąd to opiszcie mi dokładnie jak to poprawić, bo zupełnie sie nie orientuję

Odpowiedz na/ edytuj Pomocy! Krem!