Cukinie na start

Obserwuj wątek

Odp: Cukinie na start

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Mięsem mielonym takim jak na klopsy, z dość sporą ilością majeranku (świeżego). Takie zestawienie smakowe świetnie się komponuje z cukinią, która sama w sobie ma smak raczej bardzo "nieśmiały", ale za to doskonale wydobywa go z innych składników i przypraw. To taki swoisty katalizator smakowy. Cukinia jest warzywem, które potrafi wszystko...myślę, że tylko kawior i trufle nad nim górują. Jest to oczywiście moje osobiste zdanie, zdanie kucharza zakochanego w cukinii.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Odp: Cukinie na start

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
luna19 napisał(a):

Bahus napisał(a):

dziś jadłem faszerowane...mówię Wam "orgazm w locie"



a czym je nafaszerowałes?

Tez jestem ciekawa.

Odp: Odp: Cukinie na start

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Bahus napisał(a):

dziś jadłem faszerowane...mówię Wam "orgazm w locie"



a czym je nafaszerowałes?

Odp: Cukinie na start

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
dziś jadłem faszerowane...mówię Wam "orgazm w locie"
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Cukinie na start

kusza23
  • kusza23

  • Posty: 26
  • Przepisy: 15
  • Artykuły: 6
Cukinie lubię smażyć np. jak placki ziemniaczane lub w cieście naleśnikowym.

Odp: Cukinie na start

Dla mnie numer 1 ratatuja lub uproszczony przepis bez bakłażana, numer 1 grillowana cukinia (zimą na patelni grillowej) oraz sałatki z grillowanej cukinii, numer 2: cukinia nadziewana z piekarnika, cukinia z warzywami po prowansalsku z piekarnika, numer trzy: omlet lub jajecznica z cukinią.

zmieniono 1 raz (ostatnio 17 sie 2010 10:17 przez Tit)

Odp: Cukinie na start

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
W sezonie uzywam cukini bardzo często .. placuszki z panierowanej czy tartej na tarce , leczo , faszerowana , na grilla, do szaszłyków, na jarzynkę do obiadu duszona, no i do słoikow.. w zalewie i na sałatki ... aa i czasem mrożę sobie 2-3 porcje na zimę na leczo

Odp: Cukinie na start

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Bahus napisał(a):

Uwielbiam to warzywo...Spożywam go na milion sposobów. Jak myślicie, ma szansę zostać warzywem nr 1 Polaków ?. U mnie już jest. Jakie są wasze doświadczenia z tą królową dyniowatych?

Bardzo lubię cukinię, jednak za warzywo nr 1 jej nie uważam. Używam jej przede wszystkim do leczo. Robię też sałatki na zimę z marchewką i cebulką.

Cukinie na start

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Uwielbiam to warzywo...Spożywam go na milion sposobów. Jak myślicie, ma szansę zostać warzywem nr 1 Polaków ?. U mnie już jest. Jakie są wasze doświadczenia z tą królową dyniowatych?
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odpowiedz na/ edytuj Cukinie na start