Domowe medykamenta czyli co naturalnego na przeziebienie?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Domowe medykamenta czyli co naturalnego na przeziebienie?

magdalennab
pij też szklankę mleka z przeciśniętym ząbkiem lub dwoma czosnku podgrzej to i dodaj 2łyżeczki naturalnego miodu w początkowej fazie przeziębiania potrafi czynić cuda
okropna metoda na którą nigdy się nie zdecyduje moich przyszłych teściów:
na ból gardła robią sobie płukankę z ciepłej przegotowanej wody z sporą ilością soli im to podobno fantastycznie pomaga i chyba jest skuteczna ale ja wolę nie ryzykować odruchu wymiotnego ;]

Odp: Domowe medykamenta czyli co naturalnego na przeziebienie?

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
he he he, akurat czosnek to sobie razem wcinamy i bez powaznego powowdu, bo bardzo lubimy, a szczegolnie profilaktycznie jesienia i zima ale nie zadzialal tym razem,
dzieki chlopaki !

Odp: Domowe medykamenta czyli co naturalnego na przeziebienie?

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Masc majerankowa pod nos. Sok z malin, cytryna.
Miód - zalej dwie lyzki stolowe szklanka chlodnej przegotowanej wody, odstaw na noc i rano pij.
Syrop z cebuli, musze poszukac przepisu.
Czosnek. Ma bardzo antyseptyczne dzialanie, moze Twojemu partnerowi sie nie spodoba, ale jesli sila wyzsza to musi wytrzymac ;-)

Odp: Domowe medykamenta czyli co naturalnego na przeziebienie?

Sztangiel
  • Sztangiel

  • Posty: 35
  • Przepisy: 22
  • Artykuły: 0
Ja polecam rumianek. Często zalecany przy przeziębieniu w postaci herbatki lub do inhalacji przy katarze.

Polecane są również herbaty owocowe: lipowa i malinowa, łagodzą katar oraz bóle głowy wywołane właśnie przeziębieniem.

Domowe medykamenta czyli co naturalnego na przeziebienie?

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Prosze pomozcie, zaziebilam sie a lekow nie moge lykac, jakie domowe sposoby na leczenie polecicie?

Dodam ze pije gorace mleko z miodem i maslem, sok wycisniety z cytryny i czosnek na kanapkach...
Kiedys slyszalam o wkladaniu cebuli w skarpety ale cos mi sie nie chce wierzyc...

Odpowiedz na/ edytuj Domowe medykamenta czyli co naturalnego na przeziebienie?