Gotowanie na parze

Obserwuj wątek

Odp: Gotowanie na parze

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
ja używam szybkowar do parowania na parze. Wstawiam wkładkę (coś jak na zdjęciach LegoJedi tylko z tworzywa sztucznego coby szybkowaru nie porysować. Szybkowar znacznie skraca czas gotowania na parze niz w tradycyjnym garnku.
obrazek

Odp: Gotowanie na parze

gugaro87
  • gugaro87

  • Posty: 8
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
bardzo polecam, ja uwielbiam dobrze przyprawić. Dostałam dużo przepisów od dietetyczki z tanclub.pl, i teraz moje obiady są smaczniejsze.

Odp: Gotowanie na parze

lejla
  • lejla

  • Posty: 6
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Oj ja uwielbiam jedzonko gotowane na parze! Co prawda nie używam parowaru, a speedcooka, ale nie zmienia to faktu, ze jedzonko pycha! Wszystko - i warzywa, i mięso, i ryby, i owoce morza - po prostu uwielbiam... Ciekawi mnie za to czego używacie żeby trochę doprawić smak? Ja dodaję przyprawę do ziemniaków.

Odp: Gotowanie na parze

LegoJedi
  • LegoJedi

  • Posty: 82
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Moj garnek na pare... to sprytna przystawka dopasowujaca sie do kazdego garnka czy patelni funkcjonuje 100%
obrazek obrazek obrazek

Odp: Gotowanie na parze

KamiluŚkaa
Mnie najbardziej z parowaru smakuje kalafior oraz rybki

Odp: Gotowanie na parze

LegoJedi
  • LegoJedi

  • Posty: 82
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
czyli.... sauna tez jest zdrowa

Odp: Odp: Gotowanie na parze

zozolek
  • zozolek

  • Posty: 103
  • Przepisy: 35
  • Artykuły: 244
...

zmieniono 2 razy (ostatnio 10 cze 2013 13:28 przez zozolek)

Odp: Gotowanie na parze

GoldenFruit_pl
Wystarczy kupić tylko parowar,nie jest to drogie urządzenie,a w kuchni bardzo się przydaje,szczególnie jeżeli chcesz poczuć smak zdrowych dan gotowanych na parze,również polecam.

Odp: Gotowanie na parze

LauraPalmer
ja nie mam odpowiedniego sprzętu.. jeszcze ale ostatnio poradziłam sobie z sitkiem położonym na garnek.

Odp: Gotowanie na parze

wlodkiewicz
Gotowanie na parze to najzdrowsza metoda obróbki żywności. Pozostawia w nich najcenniejsze wartości odżywcze. Zdrowe odżywianie w obecnych czasach kiedy praktycznie nie ma zywnosci nie traktowanej chemia, to w sam raz takie przygotowywanie posilkow.

zmieniono 2 razy (ostatnio 30 kwi 2013 11:43 przez wlodkiewicz)

Odpowiedz na/ edytuj Gotowanie na parze