Jak myślicie...

Obserwuj wątek

Odp: Jak myślicie...

Babciagramolka
Ziemniaki mają 85 kcal w 10 dag - to nie jest dużo . Jeśli podamy bez sosu, tłuszczu z mięsem z grilla i surówką to możemy jeść co dziennie .Ale tak jak piszę dziewczyny- suchych ziemniaków raczej nie jadamy i w tym jest problem .Teraz już chyba mniejszy bo wiele osób stosuje inne dodatki do II dania zamiennie - kasze , ryż , kuskus ( kluski , kopytka , makaron też ale tu też trzeba uważać ) . Zresztą liczy się ogólny bilans dzienny a w zasadzie długoterminowy a nie jednorazowa porcja .

Odp: Odp: Jak myślicie...

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
myślę, że mała ilość nikomu nie zaszkodzi ani nie utuczy - chyba bardziej tuczące są dodatki czyli masło, sosy czy inna okrasa...
a poza tym pewnie ilość bo tradycyjnie podaje się sporo ziemniaków a gdyby był jeden czy dwa to nie byłoby aż takiego problemu

no i jeszcze częstotliwość ich jedzenia - jak zjemy czasami to nic się nie stanie, ale jak już będą na naszym stole prawie codziennie to robi się kłopot

Odp: Jak myślicie...

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Tuczą... tez jestem tego zdania.. przechodzilam juz kilka razy na rozne diety i zawsze po odstawieniu ziemniakow były najlepsze efekty ..
Ale dotyczy to tylko tych którzy mają tendencję do tycia i zależy to też od przemiany materii... Moja mama zawsze gotowala tłusto i z dużą ilością ziemniakow a jest chudzinka a ja ... mam odwieczne problemy z nadwagą..

Odp: Jak myślicie...

tiny74
  • tiny74

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
napewno tuczą,jeśli człowiek patrzał by na wszystko co tyczy to by miał problem z przeżyciem.he.ale co do ziemniaka to jest to skrobia która w szybki sposób opuszcza nasze ciało.he. tak więc śmiało można jeśc.smacznego.he

Jak myślicie...

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Jak myślicie czy ziemniaki na prawdę tuczą?

Odpowiedz na/ edytuj Jak myślicie...