jak przeżyć święta ???

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: jak przeżyć święta ???

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
malgorzata napisał(a):

annajot napisał(a):

W niemczech juz od wrzesnia czy pazdziernika, sa jarmarki swiateczne. U nas zaczyna sie robic podobnie.

Nie dla mnie ten caly cyrk. Kto komu kupi lepszy, drozszy i wiekszy prezent...


Jarmarki w Niemczech ( Weihnachtsmarkt) nie sa organizowane juz od wrzesnia, czy pazniernika, tylko od poczatku adwentu. W Niemczech wlasnie ten okres bardzo sie swietuje, a ukorowaniem sa same swieta. Moze mialas na mysli to, ze w supermarketach juz od wrzesnia mozna kupic pierniki bozonarodzeniowe i inne slodycze. Nie znaczy to jednak, ze kazdy to kupuje juz wtedy.


No wlaśnie, miałam na myśli raczej to, co się tam dzieje w supermarketach...
Choinki, ozdoby świąteczne, prezenty, mikołajki z czekolady itp itd
PRZE-SA-DA!

Odp: jak przeżyć święta ???

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
W anglii tez mozna kupic takie rzeczy od wrzesnia szok
Ja nie mam specjalnych sposobow bo tez sie tak nie spinam, raczej tak jak annajot...

Odp: jak przeżyć święta ???

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Zgadzam się to paranoja ! i przez to wszystko traci sie ta wyjątkowość bo co może być wyjątkowego jak się o tym gada,zalewa badziewiem z Chin ulice i sklepy 3 miesiące przed czasem to już jak będą Święta to już każdy ma przesyt

Odp: Odp: jak przeżyć święta ???

malgorzata
annajot napisał(a):

W niemczech juz od wrzesnia czy pazdziernika, sa jarmarki swiateczne. U nas zaczyna sie robic podobnie.

Nie dla mnie ten caly cyrk. Kto komu kupi lepszy, drozszy i wiekszy prezent...


Jarmarki w Niemczech ( Weihnachtsmarkt) nie sa organizowane juz od wrzesnia, czy pazniernika, tylko od poczatku adwentu. W Niemczech wlasnie ten okres bardzo sie swietuje, a ukorowaniem sa same swieta. Moze mialas na mysli to, ze w supermarketach juz od wrzesnia mozna kupic pierniki bozonarodzeniowe i inne slodycze. Nie znaczy to jednak, ze kazdy to kupuje juz wtedy.

Odp: jak przeżyć święta ???

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
Przy okazji juz nie mowiac o swiecie Bozego Narodzenia w USA! Kompletnie zapomina sie, co ten dzien symbolizuje i dlaczego sie swietuje! Wydaje mi sie, ze niektorzy swietuja, bo tak... bo tak robia inni... bo to jest fajne.. bo sie dostaje prezenty... bo jest wolne itp.

Odp: jak przeżyć święta ???

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
Jeszcze listopada nie ma....
dla mnie to jest jakis szal, dziki obled, nerwica spoleczna... ze na tak dlugi okres przed SWIETEM (nie SWIETAMI) Bozego Narodzenia zaczyna sie juz myslec, co podac w Wigilie i dzien pozniej, w czym pojsc na pasterke, co kupic zonie, co dzieciom, jaka choinke wybrac, czy powiesic na niej lampki czy nie, czy wystawic gwiazde betlejmeska do okna itp itd...
No po prostu cos absurdalnego dla mnie. Od tej strony BARDZO nie lubie tych swiat. Moim zdaniem chodzi o to, zeby odpoczac od pracy, pobyc z rodzina, porozmawiac, powspominac miniony rok i cieszyc sie soba! Te wszystkie prezenty, potrawy, odwiedziny powinny byc jedynie dodatkami, a nie gowna oprawa.
Szal swiateczny to kolna zachodnia moda. W niemczech juz od wrzesnia czy pazdziernika, sa jarmarki swiateczne. U nas zaczyna sie robic podobnie.

Nie dla mnie ten caly cyrk. Kto komu kupi lepszy, drozszy i wiekszy prezent...

jak przeżyć święta ???

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
już się zbliżają .... większość z nas coraz częściej święta kojarzy z masą wydatków i kupą pracy ...jakie są wasze metody na to by były miłe i rodzinne...?

Odpowiedz na/ edytuj jak przeżyć święta ???