Jaka patelnia do naleśników?

Obserwuj wątek

Odp: Jaka patelnia do naleśników?

mello.marylka
Dziękuję za odpowiedź, to mnie uświadomiło, tak więc kupuje patelnię do naleśników żeliwną! :]

Kupiłam taką :]
obrazek


zmieniono 2 razy (ostatnio 08 gru 2011 14:14 przez mello.marylka)

Odp: Odp: Odp: Odp: Jaka patelnia do naleśników?

agabi22
  • agabi22

  • Posty: 334
  • Przepisy: 523
  • Artykuły: 9
asia_z napisał(a):

Tak, jest to patelnia żeliwna. Ta specjalna do naleśników, którą posiadam w domu (podaję zdjęcie poniżej) również jest żeliwna. Ja jestem fanem, naleśniki nie przywierają i smażę zwykle na kropelce oleju. Na teflonowej, którą zachwalano jako 'można smażyć bez tłuszczu' musiałam wlewać sporo oleju by jedzenie nie przywierało i nie przypalało się. Poza tym, nie jest taka ciężka. Chociaż o patelniach z powłokami ceramicznymi, również słyszałam pozytywne opinie.


ja też mam żeliwną i tefala do naleśników. na każdej wyjdą

Odp: Jaka patelnia do naleśników?

Serwuska
  • Serwuska

  • Posty: 7
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
dziękuję uwielbiam naleśniki i nareszcie wiem co będzie znajdować się w mojej nowej kuchni

Odp: Odp: Odp: Jaka patelnia do naleśników?

asia_z
  • asia_z

  • Posty: 17
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Tak, jest to patelnia żeliwna. Ta specjalna do naleśników, którą posiadam w domu (podaję zdjęcie poniżej) również jest żeliwna. Ja jestem fanem, naleśniki nie przywierają i smażę zwykle na kropelce oleju. Na teflonowej, którą zachwalano jako 'można smażyć bez tłuszczu' musiałam wlewać sporo oleju by jedzenie nie przywierało i nie przypalało się. Poza tym, nie jest taka ciężka. Chociaż o patelniach z powłokami ceramicznymi, również słyszałam pozytywne opinie.
obrazek

Odp: Odp: Jaka patelnia do naleśników?

mello.marylka
asia_z tą, którą pokazujesz na zdjęciu, jest to paletnia żeliwna?

Skłaniam się kupić żeliwną, ale czekam jeszcze na opinie.

Odp: Jaka patelnia do naleśników?

asia_z
  • asia_z

  • Posty: 17
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Natka dobrze prawi. Każdy jest inny i każdemu będzie pasować inna patelnia. Ja zamówiłam ze Stylowej taką specjalną do naleśników nie do końca znanej mi firmy (zaufałam renomie sklepu) i bardzo dobrze mi się na niej naleśnikuje. Jest taka płytka, naleśniory nie przywierają, łatwo się przerzucają. Teraz planuję kupić taką z przedziałkami jak na zdjęciu. Mam fajny, nowy przepis na pancakesy i myślę, że wypróbuje na tej patelni Jak jej zrobię to wrzucę zdjęcia.
obrazek

Odp: Jaka patelnia do naleśników?

Babciagramolka
Od chwili kiedy wygrałam patelnię do naleśników Delimano z powłoką ceramiczną nie chcę już nic innego . Jest genialna .
obrazek obrazek obrazek

Odp: Jaka patelnia do naleśników?

-Natka-
  • -Natka-

  • Posty: 93
  • Przepisy: 110
  • Artykuły: 34
Ja w domu posiadam 3 patelnie: teflonową od Tefala, stalową i specjalną do naleśników z powłoką nieprzywierającą i każdą z nich używam do innych dań w zależności od tego co akurat robię do zjedzenia. Mogę powiedzieć, że najlepiej sprawdza się do naleśników patelnia właśnie z powłoką nieprzywierającą. Wystarczy naprawdę odrobina tłuszczu i naleśniki zawsze wychodzą idealne, nie przywierają i są super cienkie.
Ale opinii na ten temat będzie tak samo wiele jak wielu jest osób gotujących. Każdy ma swoją ulubioną patelnię, sprawdzoną wielokrotnie i taką właśnie będzie polecał. Najprostszym rozwiązaniem jest (wydaje mi się) samemu sprawdzić na jakiej patelni będą nam się najlepiej smażyć naleśniki i takiej używać.
Pozdrawiam!

Odp: Jaka patelnia do naleśników?

mello.marylka
Mam zamiar kupić specjalną patelnię do naleśników! Która jest najlepsza? Kupić żeliwną czy z powłoką tytanową ...?

zmieniono 2 razy (ostatnio 29 lis 2011 20:09 przez mello.marylka)

Odp: Jaka patelnia do naleśników?

DZIAMDZIAM
a ja smaże nalesniki na patelni z powloką nieprzywieralna, ale i tak ją smaruje z przyzwyczajenia
dostałam w prezencie specjalną do nalesników podwójną patelnie, która szczególnie się przydaje tym którzy nie umieją obracać naleśników (lub omletów)

Odpowiedz na/ edytuj Jaka patelnia do naleśników?