Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Obserwuj wątek

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Marzena.M.Siek
Sól, pieprz, rzadko zioła prowansalskie, bazylię, paprykę

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

beetuussiiiaaaa
pijemy zdrowie

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

beetuussiiiaaaa
oregano, bazylie oraz curry i papryczke chilli

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Najwięcej używane to oczywiście sól i pieprz (różnę rodzaje) potem papryka, zioła przeróżne , ocet balsamiczny i owocowy,oleje też zaczęłam używać dobrej jakości(kiedyś nie stać mnie było) no i przyprawy- gotowe mieszanki a jest ich multum.Zapomniałam jeszcze o vegecie.

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

lara1908
  • lara1908

  • Posty: 235
  • Przepisy: 27
  • Artykuły: 4
ocet jabłkowy, ocet ryżowy, ocet winny balsamiczny, olej sezamowy,sól morska, sos sojowy, koper, jaka tylko możliwa zielenina..

Odp: Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Lukrecja z Borgiow
Juz sie wystraszylam jak czytalam o tych papierosach, ale dobrze sie tak zaciagnac.

Odp: Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Lukrecja z Borgiow
Normalnie padlam na widok tych pomidorow, piekne !

Odp: Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Lukrecja z Borgiow
ostatnio "wyczailam" cos so sie nazywa Sumak, ale swietne do warzyw, mies.
papryka wedzona jest doskonala.

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

mysliwa
  • mysliwa

  • Posty: 253
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
sol,pieprz czarny i bialy.oregano,majeranek,czerwona papryka slodka i ostra,sol czosnkowa,jalowiec,kminek,bazylia,rozmaryn,indyjska przyprawa do miesa-czerwonego koloru[swoja droga ,miesko z dodatkiem tej przyprawy Zawsz smkuje rewelacyjnie!],czornek,koperek,ziola prowalsanskie,acha i Cynamon!

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Mnie tylko ciekawi czy gdziekolwiek napisano o tzw: regionalizacji strefowej czyli badaniach w różnych strefach klimatycznych i wpływie na rożnych czynników na organizmy ludzkie, o róznicach rasowych badanych osób, wykonywanych zawodach etc.etc.
Podawane wyniki badań, a śledzę je od dłuższego czasu , opieraja się na tzw,. wypadkowej . Przeważnie grup studenckich i bezrobotnych, czyli osób o jednak innych potrzebach anizeli osób pracujących fizycznie, ba nawet od biegajacych znacznie od potrzeb osób siedzących pełny wymiar czasu za biurkiem.
Śmiem twierdzić, że wszelkie badania, no może znaczna większość, i ich wyniki sa tendencyjne i zależne od potrzeb rynku.
Zadać pytanie naukowcowi: czy sól szkodzi. ów zapyta "w nadmiarze ?...to znaczy ..." i odpowie twierdząco, z różnych przyczyn pierwsza by przypadkiem ktoś nie skierował ku niemu ostrza miecza i wagi Temidy w przypadku choroby: Inne beda potrzeby eskimosa za kołem polarnym, inne czarnoskórego w Afryce, a inne białego też w Afryce.
Tak więc, używajmy wszystkiego z umiarem, nawet tego co nam lekarze zabraniają. Poza papierosami.
...tego w żadnym wypadku nie unikać

Odpowiedz na/ edytuj Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)