Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?

Obserwuj wątek

Odp: Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Nigdy nie kupuję ryb (poza żywym karpiem) w marketach! Już ich wygląd odstręcza - suche, matowe. Ryby kupuje na targu w sklepiku. Są trochę droższe, ale świeżutkie i pachnące.

Odp: Odp: Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?

caroline1983
Persik napisał(a):

dobry napisał(a):

No wlasnie.
Jak bylismy w zeszlym roku nad Baltykiem to wcinalismy halibuta i maslana (podobno bardzo niezdrowa). Po powrocie probowalismy kupowac to w marketach, ale po prostu jesc sie nie dalo, albo totalnie sama sól, albo poprostu niezbyt swieze, gumowe, w ogole nieprzypominajace tych nadmorskich pysznosci.
Poki co kupuje makrele i zawsze sa ok. Co jeszcze polecicie?

zapomniałam dodać że ryby kupuję tylko w rybnym nigdy w supermarketach tak samo żadnego mięsa i kiełbasy pracowałam w tego typu sklepach i wiem co tam sie dzieje i co się robi



To bys się zdziwiła co sie robi w małych sklepikach miesnych........... Znajoma miała okazje odbywac praktyki w takim sklepie, a wiadomo że praktykant jest od najgorszej roboty to się dziewczyna naogladała.... Co prawda nie we wszystkich ale nieuczciwi sprzedawcy zdarzaja się wszędzie.

Odp: Odp: Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?

caroline1983
Usunełam zdublowane

zmieniono 1 raz (ostatnio 12 maj 2010 23:40 przez caroline1983)

Odp: Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?

caroline1983
A ja może niektórych zdziwie ale czy kupujecie ryby w markecie czy w sklepie rybnym to jecie to samo. Mój maż jakiś czas pracował jako dostawca w firmie sprzedajacej ryby, mrożonki, lody itp. Ta sama firma dostarczała produkty dla małych sklepików wiejskich, sklepów w miastach a także dużych supermarketów. Towar wszędzie szedł ten sam, zgodnie z zamówieniem. Różnice mogły byc tylko w tym jakiego producenta wybrał sprzedawca.
Tak sie jakiś czas temu utarło że to co z marketu to gorsze ale to nieprawda. Dużo zależy tez jak z towarem obchodza się w sklepie. Czy jest odpowiednio przechowywany itp. No i tzk na logike: czy komus produkujacemu w tysiacach sztuk, ton itp. chce sie bawić w sortowanie co jest produkowane do marketu a co nie?

A rybka najsmaczniejsza jest świeżo złowiona

Odp: Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?

kristinbb
  • kristinbb

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja też nie kupuję ryb w marketach,
a te najsmaczniejsze okonie jadłam w burzę,
smażone osobiście przeze mnie na patelni na ognisku.
Pycha, ale więcej nie miałam już okazji...bu...

Odp: Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
dobry napisał(a):

No wlasnie.
Jak bylismy w zeszlym roku nad Baltykiem to wcinalismy halibuta i maslana (podobno bardzo niezdrowa). Po powrocie probowalismy kupowac to w marketach, ale po prostu jesc sie nie dalo, albo totalnie sama sól, albo poprostu niezbyt swieze, gumowe, w ogole nieprzypominajace tych nadmorskich pysznosci.
Poki co kupuje makrele i zawsze sa ok. Co jeszcze polecicie?

zapomniałam dodać że ryby kupuję tylko w rybnym nigdy w supermarketach tak samo żadnego mięsa i kiełbasy pracowałam w tego typu sklepach i wiem co tam sie dzieje i co się robi

Odp: Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
dobry napisał(a):

No wlasnie.
Jak bylismy w zeszlym roku nad Baltykiem to wcinalismy halibuta i maslana (podobno bardzo niezdrowa). Po powrocie probowalismy kupowac to w marketach, ale po prostu jesc sie nie dalo, albo totalnie sama sól, albo poprostu niezbyt swieze, gumowe, w ogole nieprzypominajace tych nadmorskich pysznosci.
Poki co kupuje makrele i zawsze sa ok. Co jeszcze polecicie?

ja też kupuję wędzona makrelę i czasem wędzonego tuńczyka nic poazatym

Odp: Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Ja kupuję tylko żywe ryby i problem rozwiązany!

Odp: Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Bardzo fajnie, że ten temat został "odgrzany". Zbliżają się wakacje...i każdy będzie pewnie zastanawiał się co kupić do jedzenia na wycieczkę czy piknik. Kanapki z wędzoną rybą są świetnym pomysłem. Myślę, że najlepsza w tym celu jest wędzona makrela. Jednak nie polecam kupowania w marketach. Sam zaopatruję się w ryby na osiedlowym ryneczku. Pani zamawia tylko ilości, które wie że sprzeda w danym dniu. Często widzę jak przyjeżdża samochód z wędzarni na wybrzeżu. Bywało, że ryby były jeszcze ciepłe.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?

wio
  • wio

  • Posty: 69
  • Przepisy: 68
  • Artykuły: 3
dobry napisał(a):

No wlasnie.
Jak bylismy w zeszlym roku nad Baltykiem to wcinalismy halibuta i maslana (podobno bardzo niezdrowa). Po powrocie probowalismy kupowac to w marketach, ale po prostu jesc sie nie dalo, albo totalnie sama sól, albo poprostu niezbyt swieze, gumowe, w ogole nieprzypominajace tych nadmorskich pysznosci.
Poki co kupuje makrele i zawsze sa ok. Co jeszcze polecicie?

Tez zdarza mi sie kupowac makrele nawet w marketach ale tylko paczkowane na nich jest termin waznosci i nie zdarzylo mi sie kupic ,,smierdzacych"

Odpowiedz na/ edytuj Jakie wędzone ryby warto kupowac w marketach?