Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?

Obserwuj wątek

Odp: Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?

Moj chłopak zawsze otwiera drzwi przede mna, jesli sie otwieraja do srodka to wchodzi i je przytrzymuje. Tak jest chyba najlepiej bynajmniej mi to odpowiada

Odp: Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?

kamil0993
  • kamil0993

  • Posty: 105
  • Przepisy: 39
  • Artykuły: 52
ja tam otwieram i przytrzymuję drzwi

Odp: Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?

ptychu
  • ptychu

  • Posty: 656
  • Przepisy: 102
  • Artykuły: 32
Ale by gały zrobili Ci w tej spelunce jakby taką elegancką kobitkę zobaczyli

Odp: Odp: Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?

Doro
  • Doro

  • Posty: 2811
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
To jest oczywiste i naturalne ze mezczyzna przepuszcza kobiete , otwierajac jej drzwi. Zapraszajac ja do lokalu musi najpierw sie zorientowac - gdzie ja zaprasza, bo do spelunki to nikt by niechcial isc? -

Odp: Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?

ptychu
  • ptychu

  • Posty: 656
  • Przepisy: 102
  • Artykuły: 32
Ręce mi opadają jak widzę taką sytuację, kiedy kobieta męczy się z ciężkimi drzwiami. I szanuję tych mężczyzn dla których pomoc w takiej sytuacji jest naturalna. Prosimy takich panów o sklonowanie!

Odp: Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?

Ann
  • Ann

  • Posty: 93
  • Przepisy: 26
  • Artykuły: 0
A ja spotkałam się z tym i w zasadzie wśród moich znajomych dominuje taka postawa, że mężczyzna otwiera przed kobietą drzwi, przytrzymuje je i wpuszcza ją do środka. Wtedy unikamy takich sytuacji o jakich pisał na początku tematu Bahus. Zgadzam się też z Dobrym, że w nieznanych miejscach w dobrym guście będzie, jeśli mężczyzna najpierw zapozna się z miejscem zanim wejdzie tam ze swą towarzyszką... ale generalnie ja nie byłabym przerażona nigdzie, będąc z moim mężczyzną u boku.

Odp: Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Z tymi drzwiami absolutnie sie zgadzam, pamietam zreszta jak na studiach profesorka od analizy piorunowala studentow za to, ze tak uprzejmie ja puszczaja do windy kazac szarpac sie z dziesieciotonowymi, recznie otwieranymi drzwiami. ;-)
Jednak drzwi tak czy inaczej zostaja kontrowersyjne, tym bardziej, gdy idziemy w nowe miejsce i czesto facet nie jest w stanie oszacowac jak beda sie otwieraly dane drzwi, czy lekko jak piorko czy ciezko. Wtedy czasami czuje sie dziwnie "wpychajac sie" jako pierwszy, gdy okazuje sie, ze drzwi w zasadzie nie postawily oporu.
Sklonny bylbym przyjac zasade chyba bardziej zdroworozsadkowa (nie wiem czy nie widzialem jej gdzies opisanej jako pożadane postepowanie), mianowicie gdy idziemy w miejsce, gdzie nie wiemy czego sie spodziewac - nowy lokal, kolejne pomieszczenie o niewiadomym przeznaczeniu, przechodzimy przez dzrzwi, za ktorymi nie wiadomo co jest - wtedy facet idzie pierwszy i otwiera, eksploruje, pokonuje trudnosci, wlacza swiatlo, jest przewodnikiem.
Mysle, ze puszczac przodem powinno sie tylko w 100% klarownych i bezpiecznych okolicznosciach.

Odp: Odp: Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?

lora2
  • lora2

  • Posty: 48
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
zgadzam się ze zdaniem fuksji... a co do puszczania kobiety przodem.... to mężczyzna powinien puścić kobietę przodem przy wchodzeniu po schodach (złapie ją gdyby powinęł jej się noga ) i analogicznie powinien iść przed kobietą schodząc schodami w dół...

Odp: Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?

fuksja
  • fuksja

  • Posty: 21
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 1
Słyszałam, że np. do restauracji, klubu, miejsca gdzie spotykają się różni ludzie mężczyzna zawsze wchodzi pierwszy, aby sprawdzić i ocenić, czy dane miejsce jest wystarsczająco dobre, wykwintne dla jego partnerki a nie jakaś spelunka.

Odp: Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?

astra
  • astra

  • Posty: 605
  • Przepisy: 37
  • Artykuły: 0
Brawo dla tych dwóch!

Odpowiedz na/ edytuj Kiedy kobiecie udzielać pierszeństwa (czyli "puszczać" przodem)?