Maklowicz swój chłop

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Maklowicz swój chłop

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
dobry napisał(a):

a co to fusion? ze wielokulturowo czy cos? ale Ty mieszkasz w tyglu naszego swiata, gdzie sie przeplata wszystko, a tutaj zascianek ;-)



a tam zascianek, chocby taki Okrasa pokazuje jak fusion gotowac

Odp: Maklowicz swój chłop

Anusia
  • Anusia

  • Posty: 110
  • Przepisy: 27
  • Artykuły: 0
A kuchnia śródziemnomorska czy grecka też są znanymi kuchniami.

Odp: Odp: Maklowicz swój chłop

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Anusia napisał(a):

Dla nas autorytetem powinna być nasza polska kuchnia a nie jakaś włoska czy francuska.


Oczywiście masz rację ...ale mi chodziło o kontekst światowy. Na świecie nasza kuchnia jest mało, albo nawet wcale nie znana.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Maklowicz swój chłop

Anusia
  • Anusia

  • Posty: 110
  • Przepisy: 27
  • Artykuły: 0
Dla nas autorytetem powinna być nasza polska kuchnia a nie jakaś włoska czy francuska.

Odp: Odp: Odp: Maklowicz swój chłop

Anusia
  • Anusia

  • Posty: 110
  • Przepisy: 27
  • Artykuły: 0
Bahus napisał(a):

W nowoczesnej kuchni niedopuszczalny jest kontakt "gołej" ręki kucharza z produktem. W restauracjach wyższych kategorii używa się rękawiczek gumowych. Co do cytryny to nigdzie (poza programem Makłowicza) nie spotkałem się z takim sposobem oddzielania pestek od soku. Osobiście bardzo mi się taki sposób nie podoba.

Nawet w stołókach szkolnych do przygotowania posiłków dla dzieci kucharz zakłada rękawiczki.

Odp: Odp: Odp: Maklowicz swój chłop

Anusia
  • Anusia

  • Posty: 110
  • Przepisy: 27
  • Artykuły: 0
Bahus napisał(a):

esnej kuchni niedopuszczalny jest kontakt "gołej" ręki kucharza z produktem. W restauracjach wyższych kategorii używa się rękawiczek gumowych. Co do cytryny to nigdzie (poza programem Makłowicza) nie spotkałem się z takim sposobem oddzielania pestek od soku. Osobiście bardzo mi się taki sposób nie podoba.[/quote
Nie tylko w eleganckich restauracjach zakłada się rękawiczki,nawet w stołówkach szkolnych zakłada się rękawiczki

Odp: Maklowicz swój chłop

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
a co to fusion? ze wielokulturowo czy cos? ale Ty mieszkasz w tyglu naszego swiata, gdzie sie przeplata wszystko, a tutaj zascianek ;-)

Odp: Maklowicz swój chłop

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
oj Bahus, teraz to sie gotuje fusion...

Odp: Odp: Maklowicz swój chłop

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
cremebrule napisał(a):

Bahus?


No tak wysoko nie sięgam (jeszcze ).... Myślę, że autorytetem jest kuchnia francuska, włoska i chińska. Znawcy twierdzą że tą pierwszą jest chińska, ale nasze upodobania kulinarne spychają ją na trzecie miejsce.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Maklowicz swój chłop

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Bahus?

Odpowiedz na/ edytuj Maklowicz swój chłop